Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Nowy wniosek o refundację pensji młodocianego


Wiadomości | Szkolenia 2007-05-28 11:54:43

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Wnioski o dofinansowanie wynagrodzeń pracowników młodocianych pracodawcy składać będą wg zmienionych zasad. Od 15 tego maja obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie refundowania tego typu wydatków ze środków Funduszu Pracy.
Pracodawca może wystąpić z wnioskiem o zawarcie umowy o refundację pensji oraz składek ZUS pracowników młodocianych, jeśli spełni łącznie następujące warunki:

 

  1. zatrudnia młodocianych w zawodach określonych w wykazie zawodów (ustalonym przez samorząd danego województwa)
  2. spełnia warunki do prowadzenia przygotowania zawodowego w zakresie wymagań zawodowych i pedagogicznych określonych w przepisach regulujących odbywanie przygotowania zawodowego.

Stosowny wniosek należy składać w centrum edukacji i pracy młodzieży, który jest właściwy ze względu na miejsce odbywania przez młodocianego przygotowania zawodowego.

Wzór wniosku o zawarcie umowy określony został w załączniku nr 1 do rozporządzenia.


Ilość osób, za które pracodawca może otrzymać refundację jest ograniczona. W zależności od ogólnego stanu zatrudnienia w danym zakładzie, pracodawca może liczyć na zwrot kosztów za:

  1. maksymalnie 3 młodocianych - jeśli zatrudnia tylko pracowników młodocianych
  2. jeśli zatrudnia młodocianych oraz „zwykłych" pracowników - refundacja obejmie młodocianych w liczbie nieprzekraczającej 3-krotność dorosłych pracowników, zatrudnionych na czas nieokreślony (w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy)

Wniosek o zawarcie umowy może być składany bezpośrednio przez pracodawcę albo za pośrednictwem organizacji zrzeszającej pracodawców.

Wniosek dotyczący młodocianych, którzy dokształcają się w formach szkolnych, złożyć należy w terminie do dnia 15 listopada każdego roku.

Tagi: rozporządzenie województwo centrum organizacja zwrot warunek wymiar zus koszty praca rok fundusz umowa pracodawca termin wniosek zasada należy
Źródło: www.money.pl
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE