Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Internetowe szkolenia dla firm - bezpłatnie i skutecznie


Wiadomości | Kadry 2007-04-10 12:26:31

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Pod koniec marca uruchomiono trzy nowe szkolenia internetowe dla firm. Wszystkie są bezpłatne i obejmują naukę z zakresu: zarządzania jakością w małych i średnich firmach (MŚP), zarządzania sprzedażą i relacjami z klientami oraz planowania marketingowego

Pod koniec 2007 r. portal edukacyjny "Akademia PARP" ma oferować już 10 rodzajów bezpłatnych kursów.

Dla młodych, wykształconych przedsiębiorców

Projekt "Akademia PARP" jest realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Finansuje go Europejski Fundusz Społeczny i nasz budżet. Najczęściej korzystają z niego młodzi wykształceni mikroprzedsiębiorcy lub ich pracownicy. Teraz na portalu www.akademiaparp.gov.pl uczestnicy mają możliwość szkolenia się na pięciu kursach.

- "Zarządzanie jakością w MŚP" - w trakcie tego szkolenia uczestnicy poznają praktyczne metody i techniki usprawnień oraz rozwiązywania problemów w trakcie przygotowania i wdrożenia systemów jakości według normy ISO 9001:2000. Dowiadują się też, jak jest chroniony konsument w Polsce i w Unii Europejskiej.

- "Zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientem" - podczas tego kursu omawiane są m.in. zagadnienia: jak stworzyć system obsługi klienta i zarządzać nim w firmie; jak identyfikować kluczowych klientów i utrzymywać z nimi kontakty; jak prowadzić negocjacje handlowe i prezentować własną ofertę. Uczestnicy poznają także tajniki prowadzenia telefonicznej sprzedaży, rodzaje technik sprzedaży, informatyczne systemy zarządzania relacjami z klientami, sposoby kierowania zespołem sprzedawców.

- "Plan marketingowy w MŚP" - uczestnik przede wszystkim poznaje praktyczne metody promocji i skutecznej komunikacji z rynkiem. Dowiaduje się, jak zarządzać produktem, marką i ceną. Poznaje również informacje o sprawnym zarządzaniu dystrybucją i logistyką w MŚP.

Pracownicy oraz właściciele mikro-, małych i średnich firm, którzy zapiszą się na dane zajęcia, mają dwa miesiące na ukończenie nauki. Aby korzystać z internetowych kursów, muszą mieć komputery wyposażone w takie programy komputerowe, jak: Java, Flesh i wyszukiwarki internetowe typu Internet Explorer 6,0 lub 7,0 albo Mozilla FireFox 1,2 lub 2,003. Podczas wszystkich szkoleń prowadzone są ćwiczenia opracowane na podstawie problemów rodzimego rynku.

www.akademiaparp.gov.pl

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: nauka kontakt klienci metoda promocja plan szkolenia uczestnik klient produkt internet unia agencja przedsiębiorczości przedsiębiorców firma projekt polski pracownik informacja fundusz program polska 2007 rynek europejski system
Źródło: Rzeczpospolita
Opracowano we współpracy z:
Izba Przemysłowo-Handlowa ROP
http://www.izbaph.rybnik.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE