Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Będą krótkie i mniej uciążliwe kontrole przedsiębiorstw


Wiadomości | Zarządzanie 2007-03-20 08:14:16

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Pakiet Kluski - propozycje rozwiązań prawnych ułatwiających prowadzenie biznesu.

Reforma finansów publicznych, usprawnienie wykorzystania środków z Unii Europejskiej oraz przywrócenie wolności gospodarczej - to działania, które zdaniem premiera Jarosława Kaczyńskiego mają utrwalić dynamikę polskiej gospodarki. 

"Będziemy reorganizować gospodarkę, która w dalszym ciągu należy do państwa; będziemy ją prywatyzować, ale prywatyzować w sposób racjonalny tak, aby otrzymywać jak najlepsze wyniki dla Skarbu Państwa i jednocześnie zapewniać dalszy rozwój. Będziemy podtrzymywać polską własność i umacniać giełdę" - powiedział premier podczas konferencji prasowej. J.Kaczyński wraz z Romanem Kluską zaprezentowali pierwszą część tzw. "Pakietu Kluski", czyli propozycje rozwiązań prawnych, które mają ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej.
Jedno okienko w jednym urzędzie i tylko trzy dni na zarejestrowanie firmy to najważniejsze propozycje zawarte w tzw. pakiecie Kluski. Jego pierwszą część przedstawił wczoraj na konferencji na Giełdzie Papierów Wartościowych premier Jarosław Kaczyński wraz z wiceministrem skarbu Michałem Krupińskim. Kontrole w małych firmach będą krótsze i nie będą mogły zakłócać bieżącej działalności przedsiębiorstwa. 

Pakiet Kluski przewiduje szereg działań legislacyjnych i organizacyjnych, mających na celu ułatwienie zakładania działalności gospodarczej. Dzięki niemu ograniczymy biurokrację w urzędach, która hamuje rozwój głównie małych przedsiębiorców, i przyspieszymy inwestycje w Polsce mówi Michał Krupiński. 

Pierwszym etapem pakietu ma być gruntowna nowelizacja ustawy o działalności gospodarczej i ustawy o NIP.

Pełna wersja wiadomości prawno-gospodarczych – czytaj na gazeta prawna.pl.
Gazeta Prawna

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: firma ustawa polski działalności polska cel europejski należy gospodarka przedsiębiorców inwestycja kontrola działania konferencja przedsiębiorstwa rozwój unia finanse nowelizacja wynik
Źródło: Interia oraz Gazeta prawna
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE