Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Pozyskaj poważnego inwestora - Konkurs na biznesplan w dziedzinie IT i Internetu


Wiadomości | Finanse 2007-03-14 09:34:18

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Do 31 maja można wziąć udział w konkursie, który daje szansę na realizację pomysłów biznesowych w sektorze IT potencjalnym przedsiębiorcom, którzy nie mają pieniędzy na wdrożenie projektów w życie. Animatorem konkursu jest Tad Witkowicz, amerykański inwestor polskiego pochodzenia, 10 najbogatszy Polak za granicą według Forbes, założyciel funduszu venture capital Otago Capital.

Konkurs ruszył w styczniu. Wnioski będą przyjmowane do 31 maja i oceniane przez gremium jurorów z głównym organizatorem konkursu – Tadem Witkowiczem na czele. Można je składać pocztą elektroniczną na adres: konkurs@knbp.pl.
Zainteresowani konkursem, dodatkowe informacje znajdą również na stronie internetowej: www.knbp.pl.
Jury ogłosi wyniki pod koniec czerwca.

„Chodzi o zebranie najlepszych pomysłów na biznes i wprowadzenie planów w życie. Ludzi kreatywnych, inżynierów z dobrymi pomysłami nie brakuje. Nie mają oni natomiast odpowiedniego zaplecza finansowego aby je zrealizować. Ja chcę im to umożliwić” – mówi Tad Witkowicz.

W celu realizacji swojego zamierzenia Witkowicz założył fundusz typu venture capital – Otago Capital, którego zadaniem jest pozyskiwanie projektów biznesowych tzw. start-up.

Zwycięzca „Konkursu na biznesplan”, otrzyma 15 tys. zł, drugie miejsce premiowane będzie kwotą 10 tys. zł, a trzecie pięcioma tysiącami złotych. Nie te nagrody wydają się jednak w tym wypadku najważniejsze. Kluczowym elementem konkursu będzie możliwość przedstawienia się poważnemu inwestorowi, który szuka dobrze rokujących pomysłów aby je sfinansować. Na ten cel Tad Witkowicz poprzez Otago Capital przeznaczył do 25 mln USD.

„Celem naszego konkursu jest promowanie dobrych zasad pisania biznesowych planów, tak aby inwestor mógł zrozumieć potencjał pomysłu nie będąc ekspertem w dziedzinie IT lub jakiejkolwiek innej. Tylko w ten sposób można uzyskać poważne inwestycje i pomoc inwestora na stworzenie rokującej firmy. W wypadku naszego konkursu kryteria oceny przez Jury są surowe, gdyż chodzi nam o precyzyjne odpowiedzi na typowe pytania, które zadaje inwestor” – dodaje Witkowicz.

Tad Witkowicz w branży IT ma ogromne doświadczenie. Odniósł w tym sektorze również duże sukcesy. W latach 80 –tych i 90 –tych biznesmen rodem z Polski zdołał m.in. wprowadzić, stworzone przez siebie spółki Artel i CrossComm (kapitalizacja na poziomie 100 i 350 mln USD) na nowojorski NASDAQ. Firmy te z czasem stały się własnością odpowiednio takich gigantów jak: 3Com i Intel.
W 1998 Tad Witkowicz założył swoją trzecią firmę Adlex Inc, której Polska filia tworzyła oprogramowania do zarządzania systemów internetowych wysyłając je na rynki Ameryki Północnej i Unii Europejskiej. I tym razem spółka Witkowicza znalazła się w obszarze zainteresowania firmy - potentata na rynku IT, czyli Compuware – piątej co do wielkości firmy softwarowej na świecie. Do dziś gdański oddział funkcjonuje jako Compuware Poland.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: obszar ekspert ocena wynik życie sektor unia realizacja projekty spółki inwestycja pomoc firma polski informacja fundusz polska cel wniosek zasada rynek europejski
Źródło: Portal Innovacji
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE