Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Konferencja „Wspieranie przedsiębiorczości i zatrudnienia osób wchodzących na rynek pracy"


Wydarzenia | Przetargi 2007-03-01 12:54:02

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Stowarzyszenie France Pologne pour l’Europe, Urząd Miasta Katowice i Uniwersytet Śląski w Katowicach zapraszają na konferencję "Wspieranie przedsiębiorczości i zatrudniania osób wchodzących na rynek pracy elementem rozwoju miasta".

Konferencja odbędzie się 2 marca br. w auli rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach organizowanych przez stowarzyszenie cyklicznych spotkań pod nazwą "Zatrudnienie i lokalny rozwój społeczno-gospodarczy w strategii lizbońskiej. Głos społeczeństwa obywatelskiego."

Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in.: Pan Tomasz Nowakowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, Przedstawiciele Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele miasta partnerskiego Katowic francuskiego Saint Etienne. Dyskusje z udziałem lokalnych ekspertów poprowadzą Pan Marek Sarjusz-Wolski, Redaktor Naczelny Magazynu Unia&Polska oraz Pan Prof. Jacek Wódz – Dyrektor Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych. Konferencja odbędzie się pod auspicjami Komisji Europejskiej.

Celem konferencji jest wsparcie lokalnej, międzyśrodowiskowej i międzypokoleniowej debaty na temat dalszego rozwoju Katowic poprzez zintegrowane działania na rzecz tworzenia większej ilości miejsc pracy o lepszej jakości oraz inwestycji w kapitał ludzki w odpowiedzi na cele zrewidowanej Strategii Lizbońskiej oraz w oparciu o jej narzędzia na najbliższy okres programowania 2007-2013.

Możliwość pozyskania znacznych środków z funduszy unijnych na rozwój kapitału ludzkiego poprzez edukację, kształcenie, podnoszenie kwalifikacji zgodnie z wymaganiami rynku pracy stawia przed Katowicami ogromną szansę. Czy będziemy w stanie z niej skorzystać? Jak odpowiedzieć na zapotrzebowania zmieniającego się dynamicznie rynku pracy? Jak przygotować kadry nowoczesnej gospodarki? Jak wspierać wchodzenie młodych na rynek pracy? Te i inne pytania stanowić będą kanwę dyskusji, która ma na celu przyczynić się do jak najlepszego przygotowania do przyszłych przedsięwzięć lokalnych podmiotów rozwoju społeczno-gospodarczego. Służyć temu ma perspektywiczna refleksja, usprawnienie wymiany informacji oraz wykorzystanie nowych możliwości współpracy przez wymianę dobrych praktyk. Szczególne miejsce w tym spotkaniu przypisuje się udziałowi młodych ludzi jako aktywnych uczestników debaty, którzy będą mogli wyrazić swe obawy i nadzieje w perspektywie wejścia na lokalny rynek pracy oraz dowiedzieć się jakie są oczekiwania przedsiębiorców wobec przyszłych pracowników, jak kształtować będą się tendencje katowickiego rynku pracy, bądź jakie szkolenia i system edukacji są najbardziej efektywne i pożądane na rynku?

Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską.

Udział w Konferencji jest bezpłatny.

Informacje nt. konferencji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie http://www.us.edu.pl/

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: nauka Śląsk przedstawiciel komisja praktyka urząd 2013 rzecz formularz unia rozwój możliwości ministerstwo konferencja działania przedsiębiorczości inwestycja przedsiębiorców praca projekt polski informacja fundusz polska 2007 cel rynek europejski gospodarka system
Źródło: www.us.edu.pl
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE