Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Pasja do pracy z ludźmi i dla ludzi


Porady ekspertów | Dotacje 2007-02-22 08:48:26

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Na początku była pasja

Dofinansowanie wynosiło 50%, a pozostałą połówkę trzeba było pozyskać samemu. Decyzja o zainwestowaniu życiowych oszczędności w ryzykowane przedsięwzięcie nie przyszła łatwo.
Kosztowało to wiele nieprzespanych nocy i długich dyskusji z rodziną…. ale w biznesie ryzyko jest codziennością, z którą człowiek powoli się oswaja i która już nie przeraża, ale inspiruje do działania.
Dzięki ciężkiej pracy, pomocy przyjaciół i wyrozumiałości najbliższych powstała firma, która za dwa miesiące będzie obchodziła swoje pierwsze urodziny.

Firma zajmuje się produkcją wyrobów artystycznych, rękodzieła i pamiątek. Produkty są wykonywane przy współpracy z osobami niepełnosprawnymi w ramach terapii zajęciowej, zaś główny rynek zbytu to rejon Podbeskidzia (firma mieści się w Cieszynie).

Druga specjalizacja firmy to zajęcia rehabilitacyjne i nauka pływania na basenie wykonanym w rzadko spotykanej w kraju technologii budowlanej (Tremo-Mur) i uzdatniania wody (Dia-Pac). Woda w basenie ma działanie zdrowotne, zawiera krzem, wzmacnia układ immunologiczny.
Zajęcia rekreacyjno- rehabilitacyjne są prowadzone w zakresie: usuwani wad postawy, kształtowania sylwetki, odbudowy sprawności po urazach ortopedycznych i kręgosłupa, wzmacniania odporności, układu krążenia i odchudzania.

Choć pierwsze kroki w biznesie do najłatwiejszych nie należą…… firma się rozwija. Zespół powiększył się o księgową oraz instruktorkę do prowadzenia szkoły tańca nowoczesnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szkółka pływacka cieszy się dużym powodzeniem. Od stycznia rozpoczął pracę zespół architektów, inżynierów i firm nad projektem ogólnie dostępnego, taniego basenu dla szkół, hoteli, domów wczasowych,  itd. Docelowo basen zostanie przykryty rozsuwanym dachem wykonanym z poliwęglanu komórkowego na konstrukcji aluminiowej, ogrzewanie zapewnią baterie słoneczne.
Uzupełnienie rehabilitacji i rekreacji stanowią szachy ogrodowe i tenis stołowy. Wokół basenu do dyspozycji jest pole namiotowe z pełnym węzłem sanitarnym. Firma urozmaica pobyt dla gości organizując wycieczki własnym środkiem transportu do Czech.

Wszystkim, którzy zastanawiają się, czy warto rzucić się na głęboką wodę i zainwestować w swój biznes, głośno mówię TAK!!! Zaś wszystkich zainteresowanych kąpielą w krystalicznie czystej wodzie zapraszam latem do Cieszyna!!!

Czesław Banot,
właściciel Integracyjnego Ośrodka Terapii Zajęciowej „STYL”
Instruktor kultury fizycznej-pływania, biohydroterapii,
zdobywca 56 medali Mistrzostw Polski (28 złotych) w pływaniu.
Kontakt: 033/8520191 , 509 937 169 
banot@poczta.fm ,
http://www.iotstyl.republika.pl

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: nauka kontakt transport ryzyko działanie decyzja produkt kraj technologia działania pomoc firma praca projekt polski polska osoba rynek
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE