Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Publikacja - Jak rozliczać dotację SPO WKP na doradztwo i inwestycje


Wiadomości | Dotacje 2007-01-31 08:15:09

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości S.A. opublikowała II wydanie poradnika na temat rozliczania dotacji w ramach SPO WKP na doradztwo i inwestycje.

Przygotowując drugą edycję poradnika rozliczeń autorzy chcieliśmy zaprezentować aktualne procedury rozliczania projektów doradczych i inwestycyjnych sfinansowanych w ramach SPO WKP. Celem publikacji jest także uwzględnienie najważniejszych zmian, jakich dokonano w tych procedurach. Zmiany te mają istotny wpływ na sprawność procesów rozliczania wsparcia zarówno po stronie beneficjentów jak i po stronie instytucji odpowiedzialnych za wdrażanie funduszy unijnych.

Do najważniejszych zmian można zaliczyć przede wszystkim rezygnację z procedury uproszczonej udzielania zamówienia w przypadku działania 2.3 oraz złagodzenie stanowiska w kwestii osiągnięcia i utrzymania wskaźników rezultatu i oddziaływania w obu typach projektów. Ponadto Instytucja Wdrażająca wprowadziła cały szereg usprawnień, których zadaniem jest ułatwienie beneficjentowi prawidłowej realizacji projektu i złożenia prawidłowego sprawozdania z realizacji projektu i wniosku o płatność.

Autorzy mają nadzieję, że uaktualnione wydanie niniejszej broszury pomoże przedsiębiorcom w uniknięciu najczęściej popełnianych błędów i pozwoli prawidłowo rozliczyć projekty.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: doradztwo procedura wsparcia stanowisko realizacja instytucja projekty agencja działania przedsiębiorczości inwestycja dotacja projekt fundusz cel wniosek przypadek
Źródło: Portal Innowacji
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE