Kalendarz wydarzeń
Marzec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Windows Vista już dostępny


Wiadomości | Prawo 2007-01-30 15:01:58

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Nowy system operacyjny formy Microsoft - oczekiwany od dawna Windows Vista - od wtorku jest już w sklepach w 70 krajach. Inauguracja odbyła się w poniedziałek wieczorem (czasu miejscowego) na nowojorskim Times Square.

Vista - jak zapewniają jej twórcy - ma ułatwiać zarządzanie tym, co nazwano eksplozją cyfrowych mediów i lepiej chronić internautów przed zagrożeniami czyhającymi w Internecie.

Szef firmy Microsoft Bill Gates zapewnia, że Vista "podniesie rozrywkę na zupełnie nowy poziom". W spektakularny sposób nowy system operacyjny ma też zmienić edukację.

System operacyjny Windows dominuje na świecie - jest zainstalowany (w różnych wersjach) w ponad 90 proc. wszystkich komputerów. Vista, spóźniona o dwa lata, jest następcą systemu Windows XP wprowadzonego w 2001 roku.

Vista stawia wysokie wymagania sprzętowe; specjaliści szacują, że obecnie zaledwie 15 proc. komputerów osobistych ma dość pamięci operacyjnej i wystarczająco silną kartę graficzną, by w pełni wykorzystać wszystkie możliwości, oferowane przez ten system w jego najbardziej luksusowych wersjach, takie jak trójwymiarowa grafika na pulpicie.

Szacuje się, że Vista, której opracowanie kosztowało 6 miliardów USD, w pierwszym roku zostanie zainstalowana w ponad 100 milionach komputerów.

W praktyce oznacza to, że większość ludzi, pragnących przejść na system Vista będzie musiała kupić nowe komputery. Producenci PC-ów zacierają ręce.

Czy z takimi wymaganiami sprzetowymi i taka ofertą funkcji Vista będzie przydatna w biurze czy firmie?
Wydaje się, że nie. Bo czy trójwymiarowe ikony na pulpicie lub ciekawsze ikony w Wordzie będą dostateczną motywacją dla szefów, aby zainwestować w nowy sprzęt? Jeżeli Vista zastapi całkowicie Windows'a XP większość funkcji tego systemu będzie musiała zapewne być wyłaczona, aby starsze komputery mogły pracować w sposób użyteczny.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: biuro wysoki praktyka kraj internet możliwości firma rok system
Źródło: biznes.onet.pl/PAP
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE