Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

MTK przedstawia strategię


Wiadomości | Prawo 2007-01-25 19:38:18

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Międzynarodowe Targi Katowickie (MTK), jedna z czołowych firm branży wystawienniczej w Polsce, przedstawiła plany działalności wynikające z dokumentu "Strategia działania Międzynarodowych Targów Katowickich na lata 2007 - 2011".

 "Strategia działania MTK na lata 2007 - 2011" oparta została na trzech filarach: organizacji kolejnych imprez targowych, propozycji odbudowy i rozwoju infrastruktury MTK oraz intensyfikacji działań komunikacyjnych i promocyjnych.
W 2007 roku MTK zorganizuje 7 imprez targowych:

- Międzynarodowe Targi Katowickie nadal pozostają czołową firmą w Polsce zajmującą się organizacją imprez wystawienniczych - stwierdza Piotr Kubica, Prezes Zarządu MTK - Posiadamy doświadczony zespół ludzi, który od wielu lat organizuje imprezy targowe o wymiarze krajowym i międzynarodowym. Drugim ważnym zasobem są wypracowane latami kontakty i relacje z wystawcami i środowiskami branżowymi. Jestem przekonany, że ta baza pozwoli nam z powodzeniem zrealizować nakreślone w strategii plany - podkreśla Kubica.

MTK dysponują aktualnie 5.000 m2 powierzchni wystawienniczej w pawilonach oraz 20.000 m2 powierzchni na terenach zewnętrznych. W najbliżyszch latach MTK zamierza rozbudować infrastrukturę wystawienniczą. Pierwsze prace koncepcyjne i przygotowawcze rozpoczną się marcu 2007. Targi planują wybudowanie nowych hal o powierzchni 10.000 m2 oraz  8.000 m2.

- MTK nadal postrzegane są przez pryzmat katastrofy budowlanej ze stycznia 2006 roku - mówi Piotr Kubica - Cały czas pamiętamy o konieczności pomocy osobom, które ucierpiały w tym zdarzeniu. Mamy już konkretne efekty. 18 stycznia br. zawarliśmy pierwszą ugodę z poszkodowanym, rozpoczyna również funkcjonowanie Fundusz Pamięci Ofiar Katastrofy w MTK - informuje Kubica - Warunkiem zadośćuczynienia poszkodowanym jest jednak dalsza działalność i rozwój MTK. Tylko organizacja imprez targowych zapewni stałe zasilanie Funduszu - podkreśla Prezes targów.

W 2006 roku Międzynarodowe Targi Katowickie zorganizowały 6 imprez wystawienniczych. Wzięło w nich udział ponad 500 wystawców. Na targach prezentowały się firmy z Polski oraz wielu krajów europejskich. Targi odwiedziło w sumie 30.000 zwiedzających.

Jednoczęśnie Zarząd MTK poinformował o zawarciu pierwszej ugody z poszkodowanym w katastrofie budowlanej z 28 stycznia 2006 roku. Osoba ta zostanie objęta Pilotażowym Programem pomocy poszkodowanym prowadzonym w ramach powołanego przez MTK "Funduszu Pamięci Ofiar Katastrofy w MTK".

- Wierzę, że podpisanie pierwszej ugody zapoczątkuje proces, którego efektem będzie zawarcie porozumień ze wszystkimi ofiarami katastrofy - mówi Piotr Kubica, Prezes Zarządu MTK - powołany przez nas "Fundusz Pamięci Ofiar Katastrofy w MTK" umożliwi sprawne i skuteczne wypłacanie środków poszkodowanym. Fundusz zasilany będzie z wpływów z komercyjnej działalności MTK - podkreśla Kubica - osobiście przekonuję również naszych klientów i kooperantów by wsparli finansowo powstały fundusz - dodaje.

Uruchomiony Program Pilotażowy jest planem wypłaty dodatkowych świadczeń pieniężnych dla poszkodowanych. Podpisana ugoda zakłada przekazanie na rzecz poszkodowanego 5 tysięcy złotych w dziesięciu równych, miesięcznych ratach. Wypłaty rozpoczną się w maju 2007 roku. Niezależnie od świadczeń wypłacanych w ramach Programu Pilotażowego, poszkodowany zostanie objęty programem kompleksowej pomocy prowadzonym przez fundusz.

"Fundusz Pamięci Ofiar Katastrofy w MTK" został utworzony z inicjatywy Międzynarodowych Targów Katowickich Sp. z o.o. Celem funduszu jest zapewnienie kompleksowej pomocy wszystkim ofiarom katastrofy. Fundusz został powołany w celu zgromadzenia i wypłaty środków pieniężnych na rzecz poszkodowanych w katastrofie budowlanej na terenie MTK, krzewienia idei obywatelskiej samoorganizacji i pomocy wzajemnej w obliczu nieszczęścia oraz współdziałania z innymi podmiotami w celu realizacji zadań funduszu poprzez wsparcie organizacyjne, logistyczne i doradcze.
 

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: kontakt klienci teren plan targi rzecz organizacja realizacja rozwój 2006 warunek działania wymiar dokument pomoc działalność firma praca rok polski fundusz program działalności polska 2007 osoba cel europejski
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE