Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Ostatnie 30 dni na pozyskanie 680 mln zł


Wiadomości | Księgowość 2006-12-21 14:43:58

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

12 stycznia 2007 roku upływa termin składania wniosków w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw” (SPO WKP 2.2.1). Na polskie małe i średnie przedsiębiorstwa czeka 680 mln zł wsparcia do wykorzystania na inwestycje w innowacje. Dotacje będą przeznaczone m.in. na utworzenie lub rozbudowę przedsiębiorstwa, dywersyfikację produkcji, poszerzenie oferty produktowej, unowocześnienie technologii produkcji.

SPO WKP to program, którego celem jest poprawa konkurencyjnej pozycji polskich przedsiębiorstw w warunkach Jednolitego Rynku Europejskiego.   W ramach programu przedsiębiorstwa mogą liczyć na finansowe wsparcie w zakresie zakupu m.in. nowych nieruchomości, maszyn i urządzeń, uzyskania licencji, patentu. Wsparcie zostanie udzielone firmom, które planują nowe inwestycje związane z poprawą ich konkurencyjności produktowej, jak również technologicznej.

- Aby pozyskać środki w ramach Programu SPO WKP należy przede wszystkim prawidłowo wypełnić wniosek i złożyć go w terminie - mówi Radosław Polowy, Prezes Zarządu firmy Collect Consulting – Wsparcie finansowe uzyskają projekty, których efektem będzie na przykład wprowadzenie nowego produktu na rynek. To ostatnia tak wielka szansa w tym roku dla małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących swoją działalność na terenie Polski, dodaje.

Poziom wsparcia zależy przede wszystkim od regionu, w którym inwestycja jest ulokowana. Dolna granica udzielanego wsparcia nie może być niższa niż kwota 500 tys. zł, natomiast wielkość wsparcia nie może przekraczać 15 mln Euro. Przy udzielaniu wsparcia na szczególną uwagę będą zasługiwać inwestycje innowacyjne, generujące nowe miejsca pracy.

***
Collect Consulting Sp. z o.o. świadczy kompleksowe usługi w zakresie przygotowywania i zarządzania przedsięwzięciami rozwojowymi firm, jednostek samorządowych i organizacji pozarządowych. Firma specjalizuje się w pozyskiwaniu dotacji z programów Unii Europejskiej, doradztwie gospodarczym i wdrażaniu przedsięwzięć innowacyjnych. Realizuje również projekty wspierające rozwój przedsiębiorczości m.in.: szkolenia, spotkania i seminaria informacyjne. Firma działa na rynku od 2003 roku, ma siedzibę w Katowicach oraz oddział w Warszawie.
www.collect.pl

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: teren doradztwo produkcja nieruchomości jednostka seminarium oferta wsparcia zakup produkt organizacja unia rozwój innowacja przedsiębiorstwa technologia warunek wzrost usługi kwota przedsiębiorczości inwestycja dotacja działalność firma praca rok projekt polski program polska 2007 cel termin wniosek rynek przedsiębiorstw europejski należy euro
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE