Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie projektu w ramach poddziałania 2.2.1 SPO WKP?


Wiadomości | Prawo 2006-12-08 11:11:06

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

W jakiej Regionalnej Instytucji Finansującej trzeba złożyć wniosek o dofinansowanie projektu inwestycyjnego w ramach poddziałania 2.2.1 SPO WKP? Czy to ma być RIF właściwa ze względu na siedzibę wnioskodawcy, czy ze względu na lokalizację projektu?

Wniosek o dofinansowanie powinien być składany w Regionalnej Instytucji Finansującej właściwej dla lokalizacji projektu. Na przykład, jeśli projekt będzie realizowany w Rybniku, to wniosek należy złożyć w RIF właściwej dla województwa śląskiego.

W przypadku, gdy charakter projektu wymaga instalowania/umieszczania zakupywanych w ramach projektu rzeczy w różnych miejscach prowadzenia przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej (gminach powiatach, województwach) należy uznać, że miejscem realizacji projektu jest miejsce, gdzie realizowana jest jego największa (wartościowo) lub najistotniejsza część. W takim przypadku miejsce to będzie rozstrzygało o właściwości RIF. Przykładowo, gdy projekt ma być realizowany w Rybniku, Szczecinie i Wrocławiu, a największa jego wartość realizowana będzie w Szczecinie, to odpowiednią instytucją do złożenia wniosku jest RIF właściwa dla województwa zachodniopomorskiego.

W sytuacjach, gdy określenie miejsca realizacji projektu pod względem jego największej bądź najistotniejszej części jest niemożliwe należy przyjąć, że właściwą Regionalną Instytucją Finansującą dla danego projektu będzie RIF określona ze względu na siedzibę Wnioskodawcy, jeśli inwestycja realizowana będzie w części w miejscu siedziby Wnioskodawcy. W przypadku, gdy inwestycja nie będzie realizowana w miejscu siedziby Wnioskodawcy, właściwym będzie RIF regionu o najniższej dopuszczalnej pomocy realizowanej inwestycji.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty znajdują się stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Lista Regionalnych Instytucji Finansujących

Tagi: rzecz województwo realizacja instytucja agencja dokument przedsiębiorczości inwestycja pomoc projekt polski informacja działalności wniosek przypadek należy
Opracowano we współpracy z:
Izba Przemysłowo-Handlowa ROP
http://www.izbaph.rybnik.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE