Kalendarz wydarzeń
Luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Wirtulana przedsiębiorczość - nabór na szkolenia z biznesu w Internecie


Wiadomości | Zarządzanie 2006-12-04 09:18:55

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Ruszyły zapisy do ogólnopolskiego projektu szkoleń wspierających rozwój e-biznesu, organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Regionalnym Biurem Naboru i Doradztwa na terenie województwa śląskiego jest katowicka firma Collect Consulting. Projekt „Firma XXI wieku” jest adresowany do właścicieli, kadry zarządzającej i pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) oraz jednostek samorządu terytorialnego. Celem szkoleń jest podniesienie konkurencyjności firm poprzez rozwinięcie umiejętności wykorzystania Internetu do prowadzenia biznesu.

Szkolenia, które będą realizowane do września 2007, zostaną przeprowadzone wśród co najmniej 5000 osób z blisko 2500 przedsiębiorstw i 50 Jednostek Samorządu Terytorialnego. W ramach projektu szkolenia są realizowane w dwóch obszarach tematycznych:

W całej Polsce zostanie przeprowadzonych 150 3-dniowych szkoleń z e-biznesu oraz 50 jednodniowych szkoleń dotyczących tematyki e-podpisu. Projekt „Firma XXI wieku” jest realizowany w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich (SPO RZL) w zakresie działania 2.3.

- „Firma XXI wieku” to nowatorski i jedyny na polskim rynku projekt, który obejmuje swoim zakresem zasady prowadzenia działalności gospodarczej na stronach www oraz skutecznego wykorzystania podpisu elektronicznego – mówi Radosław Polowy, Prezes Zarządu firmy Collect Consulting – Dokładamy wszelkich starań, aby przyczynić się do zwiększenia świadomości firm związanej z e-podpisem, co z pewnością pomoże konkurować polskim firmom na jednolitym rynku europejskim, dodaje.

E-biznes to sposób komunikacji i oferowania towarów i usług potencjalnym klientom, oparty na szeroko rozumianych rozwiązaniach teleinformatycznych oraz internetowych. E-biznes jest formą działalności biznesowej, która w ostatnim czasie bardzo prężnie się rozwija, pozwalając firmie działać szybciej i efektywniej. Prowadzenie działalności z zakresu e-biznesu wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy i jej stałego pogłębiania. Projekt „Firma XXI wieku” wychodzi naprzeciw tym potrzebom, dostarczając szkoleń prowadzących do usprawnienia procesów zarządzania firmą.

Najbliższe szkolenia z zakresu „Wsparcia dla firm w działalności w Internecie” będą miały miejsce 4 grudnia i 10 stycznia, natomiast najbliższe szkolenia dotyczące „Zastosowania podpisu elektronicznego” odbędą się 7 grudnia i 15 lutego.

***
Collect Consulting Sp. z o.o. świadczy kompleksowe usługi w zakresie przygotowania i zarządzania przedsięwzięciami rozwojowymi firm, jednostek samorządowych i organizacji pozarządowych. Firma specjalizuje się w doradztwie gospodarczym, pozyskiwaniu środków finansowych z programów Unii Europejskiej i innych źródeł oraz wdrażaniu przedsięwzięć innowacyjnych. Collect Consulting realizuje również projekty wspierające rozwój przedsiębiorczości m.in.: szkolenia, spotkania i seminaria informacyjne. Firma działa na rynku od 2003 roku, ma siedzibę w Katowicach oraz oddział w Warszawie.
www.collect.pl

***
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) jest agencją rządową podlegającą Ministrowi właściwemu ds. gospodarki. Powstała na mocy Ustawy z 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zadaniem Agencji jest zarządzanie funduszami pochodzącymi z budżetu państwa i Unii Europejskiej, przeznaczonymi na wspieranie przedsiębiorczości i rozwój zasobów ludzkich, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw. PARP jest także jedną z instytucji odpowiedzialnych za wdrażanie działań finansowanych z funduszy strukturalnych.
www.parp.gov.pl

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: obszar biuro teren doradztwo umiejętności jednostka seminarium szkolenia wiedza klient wsparcia województwo organizacja internet unia rozwój instytucja agencja działania usługi przedsiębiorczości firma rok projekt ustawa polski fundusz program działalności polska 2007 cel zasada rynek przedsiębiorstw europejski gospodarka
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE