Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Jakie dokumenty należy przedłożyć przy rozliczaniu używanych środków trwałych?


Porady ekspertów | Księgowość 2006-11-21 13:37:11

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

W ramach projektu zostały zakupione używane maszyny, które są kosztem kwalifikowanym. Jakie dokumenty są wymagane, aby otrzymać zwrot części poniesionych kosztów za używany sprzęt?

Koszty zakupu używanego sprzętu kwalifikują się do współfinansowania z funduszy strukturalnych, pod warunkiem, że spełnione zostaną określone warunki.

Warunki dotyczą dokumentów jakie należy dołączyć do wniosku o płatność końcową.
Niezbędne będzie oświadczenie sprzedającego, że środek trwały nie został zakupiony z pomocy przyznanej na szczeblu krajowym lub wspólnotowym w okresie ostatnich 7 lat oraz faktura potwierdzająca zakup środka trwałego jako nowego przez sprzedającego.
Jeżeli środek trwały został nabyty przez sprzedającego jako używany, potrzebne będzie oświadczenie poprzedniego sprzedającego.

W dalszej kolejności konieczne jest przedłożenie dokumentu, potwierdzającego, że cena sprzętu nie przekracza jego wartości rynkowej i jest niższa niż koszt podobnego, nowego środka trwałego.

Inne wymagane oświadczenie powinno potwierdzać, że sprzęt posiada właściwości techniczne niezbędne do realizacji działania i odpowiada stosowanym normom.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: zakup realizacja wartość zwrot warunek cena działania dokument faktura koszty pomoc projekt fundusz wniosek koszt należy
Opracowano we współpracy z:
Izba Przemysłowo-Handlowa ROP
http://www.izbaph.rybnik.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE