Kalendarz wydarzeń
Maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Regionalna Konferencja: Innowacyjność śląskich firm kluczem do sukcesu w globalnej gospodarce.


Wydarzenia | Zarządzanie 2006-11-20 15:40:21

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Od kilkunastu lat koncerny międzynarodowe stosują techniki OTWARTEJ INNOWACJI, polegające na optymalnym wykorzystaniu zasobów wewnętrznych jak i zewnętrznych, w celu zwiększenia dochodów pochodzących z komercjalizacji wiedzy. Przedsiębiorstwa te rozwijają wokół siebie sieci partnerów strategicznych w obszarze badań i rozwoju (innowacyjne spin-offs, uczelnie wyższe, instytucje badawcze) i stosują niekonwencjonalne modele biznesu. W otoczeniu, w którym OTWARTA INNOWACJA jest stosowana, przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami okazują się najważniejszymi czynnikami sukcesu.

W dniu 7 grudnia 2006r. w Hotelu Qubus w Katowicach odbędzie się regionalna konferencja "Innowacyjność śląskich firm kluczem do sukcesu w globalnej gospodarce", na którą zaproszono menedżerów, dyrektorów ds. produkcji, ds. organizacyjnych i ds. kadr firm oraz kadr zarządzających uczelni wyższych, instytucji sektora badawczo-rozwojowego i instytucji wsparcia a także władz samorządowych. W globalnej gospodarce przed przedsiębiorstwami stoją nowe wyzwania związane z coraz trudniejszym pozyskiwaniem zasobów w postaci: wykwalifikowanej kadry, nowych technologii oraz miejsc na swobodne prowadzenie działalności.

Dlatego też podczas dyskusji w panelach uczestnicy konferencji spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania:
- Jakie są priorytetowe narzędzia wzmacniania polskiego systemu innowacji?
- Jak rolę regionów w procesie zwiększenia poziomu innowacyjności przedsiębiorstw widzą poszczególne ministerstwa?
- Czego śląskie przedsiębiorstwa mogą oczekiwać? Na co mogą liczyć? Innymi słowy, czy środki z funduszy strukturalnych będą w realnym zasięgu firm??
- Czy i jakie są wspólne interesy śląskich przedsiębiorstw i instytucji badawczych?
- Jakie są oczekiwania firm wobec śląskiego sektora badawczo - rozwojowego? Jaką rolę instytucje badawczo - rozwojowe mogą odgrywać przy skutecznej komercjalizacji technologii opracowanych w firmach?
- Co oznacza dla firmy "nowoczesna polityka kadrowa"?
- Jakie systemy motywacyjne skutecznie wpływają na polskich pracowników?
- Co robić w sytuacji gdy 20% pracowników firm posiada ponad 80% kluczowej wiedzy i wie jak generować z niej wartości - jednak ogranicza do niej dostęp??

Osoba do kontaktu:
Biuro Projektu Jednostka Zarządzająca Regionalnym Systemem Innowacji w województwie śląskim
Aleksandra Krzyżankiewicz
tel.: 032 251 64 21
email:
biuro-jzris@ris-silesia.org.pl

Szczegółowe informacje na temat konferencji, program oraz formularz  zgłoszeniowy dostępne są na stronie Projektu JZ-RIS.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: kontakt obszar biuro innowacyjność produkcja jednostka polityka polityk wiedza uczestnik wsparcia sektor formularz ministerstwo innowacja wartość instytucja technologia przedsiębiorstwa konferencja firma projekt polski informacja fundusz program działalności osoba cel przedsiębiorstw gospodarka system
Opracowano we współpracy z:
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
http://www.rig.katowice.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE