Kalendarz wydarzeń
Październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Niskooprocentowane pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorców


Wiadomości | Finanse 2006-10-13 16:48:50

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Fundusz Górnośląski S.A. zaprasza przedsiębiorców do składania wniosków o pożyczkę umarzalną w ramach Linii pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw w ramach „Funduszu dla Śląska”.

Pożyczka udzielana jest na okres do 7 lat . Oprocentowana w wysokości 50% stopy redyskonta weksli NBP, aktualnie 2,125% w skali roku.

Przeznaczenie pożyczki: dofinansowanie przedsięwzięcia inwestycyjnego. Finansowaniu pożyczką podlegają tylko wybrane nakłady na realizację projektu, tzw. „kwalifikowane nakłady inwestycyjne” – przeznaczone między innymi na zakup, uzbrojenie i rekultywację gruntów, budowę, remont budynków lub budowli bezpośrednio związanych z działalnością Pożyczkobiorcy, zakup maszyn i urządzeń, zakup nowych środków transportu.

wielkość pożyczki:to kwota od 20 tyś zł, maksymalna wysokość pożyczki nie może przekroczyć kwoty wynikającej z przemnożenia kwoty 20 tys. zł przez liczbę nowych miejsc pracy (w przeliczeniu na liczbę etatów).

Możliwe jest finansowanie inwestycji będących w trakcie realizacji – jednak przedsięwzięcie inwestycyjne nie może być rozpoczęte wcześniej niż rok przed podpisaniem umowy pożyczki

Struktura finansowania:
· pożyczka - do 25 % kwalifikowanych nakładów inwestycyjnych,
· udział własny Wnioskodawcy – min. 25 %,
· kredyt bankowy - w kwocie nie niższej aniżeli kwota pożyczki i nie wyższej niż 50%.
Fundusz Górnośląski S.A. współpracuje z bankami komercyjnymi działającymi na terenie Województwa Śląskiego w zakresie finansowania projektów MŚP. Lista banków współpracujących jest dostępna na stronach internetowych Funduszu Górnośląskiego.

Wnioskodawca, aby spełniać warunki kwalifikujące do otrzymania pożyczki musi:
1) być małym lub średnim przedsiębiorcą i prowadzić działalność gospodarczą w sferze produkcyjnej, handlowej lub usługowej od co najmniej 12 miesięcy,
2) realizować projekt inwestycyjny, w wyniku którego powstają nowe miejsca pracy,
3) posiadać zdolność kredytową oraz akceptację  banku komercyjnego dla dofinansowania projektu inwestycyjnego w kwocie nie niższej aniżeli kwota pożyczki i nie wyższej niż 50%  nakładów inwestycyjnych.
4) wykazać, że w ciągu 6 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku przedsiębiorstwo nie zmniejszyło stanu zatrudnienia z przyczyn ekonomicznych dotyczących zakładu pracy.

Po 2 latach od rozliczenia celu pożyczki istnieje możliwość umorzenia części kapitałowej pożyczki

Szczegółowe informacje można uzyskać pod na stronie internetowej Funduszu.

Tagi: Śląsk teren transport wysokość wynik województwo zakup kredyt realizacja bank projekty warunek kwota inwestycja przedsiębiorców działalność praca rok projekt informacja fundusz umowa cel wniosek przedsiębiorstw
Opracowano we współpracy z:
Fundusz Górnośląski SA
http://www.fgrn.com.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE