Kalendarz wydarzeń
Październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Nie wszystko trzeba samemu


Wiadomości | Prawo 2006-09-29 15:30:24

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Outsourcing to system usług zewnętrznych zlecanych przez firmy szukające nowoczesnych rozwiązań w celu obniżenia kosztów działalności, zwiększenia własnej konkurencyjności, zdolności reagowania na zmieniające się wymagania na rynku, poprawie jakości usług, oraz optymalizacji inwestycji.

Z usług zewnętrznych korzystają zarówno przedsiębiorstwa prywatne jak i instytucje publiczne. Obecnie około 65% menedżerów zleca wykonanie poszczególnych usług firmom outsourcingowym. Związane jest to głównie z szukaniem oszczędności w firmie a rozwiązania outsourcingowe pozwalają na zmniejszenie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa od 20 % do nawet 70% ich wartości.

Outsourcing znajduje najczęściej swoje zastosowanie w takich działach jak – księgowość, kadry, szkolenia, administracja systemów informatycznych, audyty wewnętrzne, podatki, zarządzanie środkami trwałymi, zaopatrzenie, zarządzanie dokumentacją, obsługa klienta, marketing, sprzedaż, kontroling, logistyka.

Korzyści płynące z zaangażowania firmy outsourcingowej są następujące:

- zleceniobiorcy posiadają wysokiej klasy specjalistów, korzystają ze specjalistycznego sprzętu i oprogramowania oraz sprawdzonych systemów monitorowania, posiadają bieżące informacje w danej dziedzinie.

W przypadku przedsiębiorstwa występującego w roli zleceniodawcy należy zwrócić uwagę na następujące pozytywne aspekty wykorzystania zewnętrznych źródeł dla poszczególnych usług:
- przejęcia przez outsourcera obsługi administracyjnej co z kolei uwalnia menedżerów od czasochłonnych czynności administracyjnych i pozwala skupić się podstawowej formie działalności,
- zapewnia większą dyscyplinę finansową,
- zapewnia pomoc doświadczonych specjalistów
- gwarantuje dyskrecję.

Długoterminowe korzystanie z outsourcingu pozwala na ciągły rozwój przedsiębiorstwa przy zastosowaniu najnowocześniejszych strategii i rozwiązań przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów związanych z samodzielnym wykonaniem czynności w danym obszarze. Należy więc zastanowić się i podjąć decyzję co jest dla naszej firmy korzystniejsze utrzymywanie stanowisk pracy, wymagających ciągłych nakładów czy przesunięcie danego obszaru na outsourcera, który wykona za nas określony rodzaj pracy profesjonalnie w połączeniu z przystępną ceną za wykonaną usługę.

Więcej informacji na stronie internetowej.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: obszar wysoki rozwiązania czynności klient stanowisko rozwój wartość instytucja przedsiębiorstwa koszty inwestycja pomoc firma praca podatek informacja działalności cel rynek przypadek należy system
Źródło: technologie.nf.pl
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE