Kalendarz wydarzeń
Październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Śląska Nagroda Jakości dla liderów regionu


Wiadomości | Prawo 2006-09-28 08:56:59

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

We wrześniu ruszyła IX edycja Konkursu Śląska Nagroda Jakości, konkursu mającego na celu integrację środowiska gospodarczego i promowanie osiągnięć przedsiębiorstw oraz intstytucji, realizujących ideę ciągłego doskonalenia. Nadrzędnym celem jest promocja nowoczesnej filozofii Zarządzania przez Jakość - TQM oraz liderów urzeczywistniających tę koncepcję. Misją konkursu jest wyłonienie spośród grona przedsiębiorstw i instytucji tych, które z największym powodzeniem system ten wprowadziły, w celu polepszenia jakości swoich usług i produktów.

Zarządzanie jakością jest jednym z głównych warunków osiągania sukcesów gospodarczych. Większość krajów rozwiniętych doskonali swą gospodarkę bazując na koncepcji - Total Quality Menagment. Obejmuje ona nie tylko doskonalenie wyrobów i usług, lecz także jakość pracy, konstrukcji, technologii, procesów i systemów wytwórczych, marketingowych, informacyjno-decyzyjnych, biznesowych i wszelkich innych, zorientowanych na zaspokajanie potrzeb klientów i uczestników organizacji, jej przetrwanie i rozwój.

Konkurs jest regionalną edycją Polskiej Nagrody Jakości, która zarazem jest wstępem do ubiegania się o Europejską Nagrodę Jakości. Patronat honorowy nad konkursem objęli Wojewoda Śląski oraz Marszałek Województwa Śląskiego.

Z jednej strony Śląska Nagroda Jakości nie tylko przyczynia się do promocji i wdrażania w regionie nowoczesnej koncepcji zarządzania przedsiębiorstwem, przede wszystkim jednak przygotowuje firmy do aktywnej współpracy na wymagającym rynku unijnym i konkurencji z firmami z Europy Zachodniej. Podstawowe warunki, jakie muszą spełniać instytucje ubiegające się o tytuł Laureata ŚNJ to prowadzenie działalności gospodarczej dla zysku na terenie wojewóztwa śląskiego, płacenie na tym obszarze podatków oraz wdrożenie co najmniej jednego systemu zarządzania wg norm ISO 9001:2000, ISO 14001:2000, PN-N-18001.

Organizacje biorące udział w konkursie poddawane są takim samym procedurom kontrolnym, jakie obowiązują w Polskiej Nagrodzie Jakości. Ocenę prowadzą wybitni eksperci, regularnie szkoleni w ramach Polskiej i Europejskiej Nagrody Jakości.

Sekretariat Konkursu:
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
ul. Opolska 15
tel.(032) 35 111 83, 35 111 91
email: samorzad@rig.katowice.pl

Więcej informacji nt. konkursu na stronie www.snj.pl.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: Śląsk obszar klienci teren promocja ekspert procedura środowisko województwo organizacja rozwój instytucja technologia warunek firma praca polski informacja działalności cel rynek przedsiębiorstw europejski system
Opracowano we współpracy z:
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
http://www.rig.katowice.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE