Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Śląska Rzecz po raz dziewiąty


Wydarzenia | Marketing 2014-04-01 09:21:29

Śląska Rzecz to konkurs, który od 9 lat organizuje Zamek Cieszyn. Wyłaniamy w nim najciekawsze śląskie produkty, projekty graficzne i usługi. Nie są to jedynie inspirujące pomysły w fazie koncepcji, a rozwiązania wdrożone na Śląsku, które na dodatek stają się wizytówką regionu. Konkurs przyczynia się do odbudowy śląskiego etosu oznaczającego solidną robotę, dzięki czemu region kojarzy się z produktami i usługami dobrej jakości. Wielu jego laureatów odnosi komercyjny sukces, podbijając nie tylko krajowe, ale i zagraniczne rynki, a ich marka staje się rozpoznawalna.

W czym rzecz?

We wcześniejszych edycjach swoje produkty oraz projekty graficzne zgłaszali projektanci i producenci m.in. mebli, lamp, odzieży, sprzętu medycznego, sprzętu sportowego, wózków dziecięcych, żywności, ale też ciężkich maszyn (kotły grzewcze, obrabiarki, tokarki i pojazdy ratownicze), jak i projektanci książek, wydawnictw (także muzycznych), etykiet i opakowań, stron internetowych, czy identyfikacji wizualnych, ale też komunikacji wizualnej i systemów informacji miejskiej. Dwa lata temu dołączyły do nich firmy, instytucje i projektanci wdrażający usługi.

Laureatami konkursu są m.in.: Moho Design, Pracownia Sprzętu Alpinistycznego Małachowski, Zakład Inżynierii Ruchu, Hi-Mountain, M.C.I. sp. z o.o., Inżynieria Samochodów Specjalnych Wawrzaszek sp. z o.o., Kera Ceramika, Famed S.A., Skoff sp. z o.o., Infobox sp. z o.o., Pajak Sport, Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem, JJA Progress Andrzej Wolski sp.j., Paged S.A., Ars Cameralis Silesiae Superioris, Centrum Sztuki Współczesnej „Kronika”, Wydawnictwo Szkolne PWN, Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Fundacja Brama Cukermana, Wydawnictwo Od.Nowa sp. z o.o., Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A., Muzeum Śląskie w Katowicach, Urząd Miasta Jaworzno.

Dla kogo?

Czekamy na zgłoszenia projektantów, firm, instytucji publicznych (samorządów i instytucji kultury) oraz organizacji pozarządowych z województwa śląskiego, których produkty, projekty graficzne i usługi zostały wdrożone w 2013 roku. Poszukujemy śląskich asów – tych firm, instytucji i organizacji, które wiedzą, że warto stawiać na projekty innowacyjne i użyteczne. Zapraszamy wszystkich, którzy dzięki współpracy z projektantami kreują nową jakość produktów i usług na Śląsku.

Kategorie:

Nagrody i wyróżnienia są przyznawane w trzech kategoriach: produkt, grafika użytkowa
(w tym komunikacja wizualna i multimedia) oraz usługa.

Dlaczego warto?

Nominowane do głównej nagrody projekty są prezentowane na pokonkursowej wystawie, która wędruje po kraju. Każdej edycji towarzyszą dwujęzyczne katalogi, prezentujące nagrodzonych i wyróżnionych projektantów, firmy oraz organizacje. Zwycięzcy dołączają także do ekskluzywnego grona uczestników stałej wystawy „Dizajn po śląsku. Laureaci konkursu Śląska Rzecz” w Zamku Cieszyn.

Terminy:

Tegorocznych zwycięzców i zwyciężczynie poznamy 13 czerwca 2014 roku podczas uroczystej gali w Zamku Cieszyn, połączonej z otwarciem wystawy pokonkursowej. Zgłoszenia przyjmujemy do 17 kwietnia 2014 roku.

Więcej informacji:
Agnieszka Woszczyńska:
tel. 33 851 08 21 wew. 53,
awoszczynska@zamekcieszyn.pl

 

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: śląska rzecz konkurs
Źródło: własne
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE