Kalendarz wydarzeń
Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Zostań Młodym Przedsiębiorcą Kreatywnym 2012


Wiadomości | Zarządzanie 2012-05-21 13:07:22

Ruszyła polska edycja międzynarodowych konkursów British Council dla młodych przedsiębiorców w dziedzinie designu i mody oraz w branży mediowej

Do 11 czerwca br. młodzi polscy przedsiębiorcy działający w obszarze designu, mody oraz mediów mogą przesyłać zgłoszenia do międzynarodowych konkursów Young Creative Entrepreneur – Design and Fashion Award 2012 oraz Young Creative Entrepreneur – Media Award 2012 organizowanych przez British Council.

Polskie jury wyłoni w lipcu najlepszych przedsiębiorców, którzy wraz z finalistami z innych krajów odbędą jesienią br. podróż studyjną do Wielkiej Brytanii, obejmującą m.in. spotkania biznesowe, warsztaty, seminaria oraz udział w ważnych brytyjskich festiwalach, m.in. London Design Festival i London Fashion Week.

Dla kogo
Osoby, które mogą pochwalić się sukcesami biznesowymi na polu designu, mody czy mediów, mogą startować w konkursach z cyklu Young Creative Entrepreneur jeśli mają polskie obywatelstwo, od 21 do 40 lat, mówią biegle po angielsku i są aktywne w wymienionych branżach (pełny regulamin konkursów oraz formularze zgłoszeniowe)

Konkursy British Council są wyjątkową inicjatywą w dziedzinach związanych z twórczością, jako że nagradzają nie talent artystyczny, ale przedsiębiorczość. Kandydaci mogą być artystami, ale jury będzie oceniało wyłącznie ich działalność biznesową.

Nagroda
W 2011 r. zwyciężczynią polskiej edycji konkursu dla przedsiębiorców w branży designu została Monika Brauntsch, założycielka Kafti Design.

- British Council zaoferował nam niesamowity czas w Londynie. Zastrzyk wiedzy i informacji oraz spotkania z wybitnymi ekspertami ze świata mody czy designu, były absolutnie kluczowe dla mojego dalszego rozwoju zawodowego. Tydzień spędzony w gronie laureatów z całego świata, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, wspólne rozmowy i interakcje zaowocowały masą nowych pomysłów, inspiracji i kontaktów biznesowych. Dla młodych przedsiębiorców YCE to doświadczenie bezcenne! – wspomina Monika.

Tegoroczni zwycięzcy polskiej edycji konkursów jesienią br. wezmą udział w tygodniowym pobycie studyjnym w Wielkiej Brytanii, na który złożą się, m.in. spotkania biznesowe, warsztaty, seminaria oraz udział w ważnych imprezach branżowych, m.in London Design Festival (w tym targi 100% Design) czy London Fashion Week. Zwycięscy przedsiębiorcy będą mieli również okazję poznać i nawiązać współpracę z finalistami z innych krajów biorących udział w konkursie w tym roku, m.in. z Brazylii, Indii, Indonezji, Libanu, Łotwy, Meksyku, Nowej Zelandii, Rosji, Syrii, czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Uczestnicy konkursu powinni działać w dowolnym z następujących obszarów:

Design i moda

Media

Partnerzy konkursów: Ambasada Brytyjska, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, Łódź Design Festival, STGU, Zamek Cieszyn, FashionPhilosophy Fashion Week Poland, Filmteractive Festival, Purpose, Aktivist, Exklusiv

Konkurs jest częścią międzynarodowego projektu British Council pod nazwą Creative and Cultural Economy
 

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: British Council konkurs Young Creative Entrepreneur
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE