Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Bezpłatne seminarium dla przedsiębiorców: "NewConnect szansą dla rozwoju sektora przedsiębiorczości"


Wydarzenia | Finanse 2012-04-03 11:50:22

Ośrodek Enterprise Europe Network w Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w seminarium informacyjnym "NewConnect - szansą dla rozwoju sektora przedsiębiorczości". Celem seminarium jest przybliżenie śląskim przedsiębiorcom stosunkowo nowego instrumentu wspierania mikro, małych i średnich firm i rozwoju gospodarczego kraju, jakim jest New Connect. NewConnect to rynek akcji, oparty na alternatywnym systemie obrotu, prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych SA w Warszawie.

Oferta kierowana jest w szczególności do rozwijających się firm z sektora MŚP, reprezentujących różne branże, w tym działających w obszarze nowych technologii. NewConnect jest też nową propozycją GPW dla inwestorów akceptujących podwyższone ryzyko, w zamian za potencjalnie wysoki zwrot z inwestycji.

 

Zaistnienie na NewConnect to nie tylko szansa na pozyskanie kapitału, ale również perspektywa dołączenie do grona dużych i wartościowych polskich spółek. Ze względu na specyfikę emitentów, rynek NewConnect oferuje bardziej liberalne wymogi formalne i obowiązki informacyjne, a co za tym idzie - tańsze pozyskanie kapitału. NewConnect ma także stanowić początek kariery giełdowej dla notowanych tu firm. Platformy takie jak polski NewConnect od dawna z powodzeniem funkcjonują w Europie (np. rynek AIM w Londynie, First North w ramach skandynawskiej grupy OMX).

 

Spotkanie odbędzie się 12 kwietnia br. (czwartek), w Centrum Konferencyjnym Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przy ul. Jordana 18, w sali 403/5 (IV piętro), w godzinach od 10.00 do 14.30.

 

Seminarium poprowadzi Pani Monika Rękawek - starszy specjalista w Zespole Rozwoju NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział w nim wezmą także firmy z województwa śląskiego, które działają już na wspomnianym rynku, i w związku z tym będą mogły podzielić się z Państwem swoimi doświadczeniami oraz przedstawić możliwości skorzystania z doradztwa i asysty dla firm zainteresowanych wejściem na NerwConnect.

 

Aby zgłosić udział w seminarium, prosimy o wypełnienie załączonej Karty Uczestnictwa i wysłanie jej na adres poczty elektronicznej enterprise@garr.pl lub numer faxu: (32) 72 85 803, do dnia 10 kwietnia 2012 r.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem tel.: 32 72 85 829.

 

Zapraszamy
Ośrodek Enterprise Europe Network
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Tagi: new connect giełda seminarium szkolenie
Źródło: własne
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE