Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Prawo autorskie w przedsiębiorstwie


Wydarzenia | Prawo 2012-01-25 12:39:52

Firma pana Marka zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Jego pracownicy codziennie przygotowują nowe projekty o indywidualnym charakterze. Ich dzieła podlegają ochronie na podstawie prawa autorskiego. Czy w opisanej sytuacji prawa autorskie są własnością pracowników czy przedsiębiorcy? Jak formułować umowy z pracownikami, aby prawa do dzieł tworzonych przez nich w ramach stosunku pracy zostały przeniesione na pracodawcę ? Na to oraz wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas bezpłatnego szkolenia organizowanego przez Fundację JWP już 2 lutego.

Prawo autorskie odgrywa bardzo ważną rolę w biznesie. Utwory podlegające ochronie prawnoautorskiej powstają w ramach działalności niemal każdego przedsiębiorstwa bez względu na jego wielkość. Można do nich między innymi zaliczyć plany architektoniczne, dekoratorskie, programy komputerowe, bazy danych a nawet prezentacje multimedialne.

Warto wiedzieć, jak zarządzać prawami autorskimi tak, by przynosiło to przedsiębiorcy korzyści. Już 2 lutego 2012 r. Agnieszka Rolbiecka, radca prawny z Kancelarii JWP, poprowadzi bezpłatne warsztaty dla małych i średnich przedsiębiorców, w trakcie których wyjaśni podstawowe pojęcia z zakresu prawa autorskiego, opowie o umowach dotyczących przenoszenia praw autorskich oraz jak chronić prawa autorskie na co dzień. Prowadząca wytłumaczy również jak unikać naruszania praw autorskich.

- Zależy mi, aby w trakcie szkolenia przybliżyć podstawowe zagadnienia z prawa autorskiego istotne dla przeciętnego przedsiębiorcy i wskazać jakie działania można podjąć w przypadku stwierdzenia naruszenia praw autorskich – mówi Agnieszka Rolbiecka.

Organizatorzy przewidzieli na koniec spotkania dyskusję, w trakcie której uczestnicy będą mogli zadawać pytania a także skonsultować się z radcą prawnym w kwestiach dotyczących prawa autorskiego.

Zainteresowanych zapraszamy 2 lutego 2012r. (czwartek) do sali konferencyjnej (III piętro) przy ul. Jagiellońskiej 26 w Warszawie.

Szkolenie zacznie się o godzinie 9.00 i potrwa do 14.00.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny

Więcej informacji i formularz rejestracyjny na stronie: www.jwp-fundacja.pl

Tagi: prawo własność intelektualna prawo autorskie szkolenie
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE