Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Ostatnia szansa na wygranie pierwszego miliona


Wiadomości | Finanse 2012-01-25 12:04:16

Zostało kilka dni na wzięcie udziału w konkursie Pierwszy Milion, w którym do zdobycia jest łączna pula nagród w wysokości prawie 2 mln zł. Zgłoszenia do konkursu Pierwszy Milion można przesyłać do 31 stycznia.

Program „Pierwszy Milion” to skuteczne rozwiązanie biznesowe skierowane do osób, które potrzebują kapitału na rozpoczęcie działalności. Uczestnikiem konkursu może zostać każdy przedsiębiorca lub każda osoba z pomysłem na biznes. Wystarczy dobry plan i wysłanie zgłoszenia z opisem swojej działalności (www.pierwszymilion.pl).

Jak mówi Dariusz Krawczyński, Prezes Platinum Finance S.A., jeden z organizatorów Programu:
- W Polsce zarejestrowane są prawie 4 miliony przedsiębiorstw, z których połowa aktywnie działa na rynku. Firmy z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw odpowiadają za 48,4 procent polskiego PKB stanowiąc miejsca pracy dla 70 proc. pracujących i 61 proc. zatrudnionych. Te dane wyraźnie pokazują, że Polacy chętnie angażują się w prowadzenie działalności biznesowej. Widać to po liczbie zgłoszeń, jakie do nas napłynęły. W ostatnim miesiącu otrzymaliśmy m.in. projekty z branży internetowej, komunikacyjnej i nowych technologii. Na ostatnie zgłoszenia czekamy jeszcze tydzień. Z niecierpliwością oczekujemy drugiego etapu Programu.

Jury konkursu oceniać będzie przede wszystkim plan marketingowy, strategię cenową oraz prognozę finansową. Na końcową ocenę projektu będzie miała również wpływ wykonana przez uczestnika analiza sytuacji rynkowej i konkurencji.

Zgłaszanie biznes planów zakończy się 31 stycznia 2012 r.

Spośród przesłanych projektów komisja wyłoni 20 finalistów, którzy będą mogli w bezpośredniej rozmowie zaprezentować organizatorom swój pomysł przedsięwzięcia biznesowego.
W marcu 2012 na uroczystej Gali Finałowej jury wskaże zwycięzców Programu.

Rozwój przedsiębiorczości w Polsce:

Źródło: „Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce”, PARP, Warszawa 2011.

Dowiedz się więcej!

Tagi: pierwszy milion inwestor kapitał przedsiębiorczość
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE