Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Mali i średni klikają po dotacje


Wiadomości | Dotacje 2011-12-21 09:00:58

W 2013 roku kończy się kolejna pula unijnych pieniędzy, które można było pozyskać w ramach kilkudziesięciu programów. Nie znaczy to, że wszystkie fundusze już zostały rozdane. Wręcz przeciwnie przedsiębiorcy wciąż mają szansę skorzystać z dotacji. Dzięki bezpłatnej wyszukiwarce programów unijnych mogą znaleźć finansowanie za pomocą kilku kliknięć myszką - mówi Radosław Polowy, Prezes Zarządu e-kapital.pl, platformy skierowanej do przedsiębiorców z sektora MŚP, udostępniającej bezpłatną wyszukiwarkę dotacji.

O tym, że Polacy chętnie rozwijają biznes przy wsparciu programów unijnych, świadczą podsumowania wydatków Komisji Europejskiej, gdzie Polska zajmuje wysokie miejsce w rankingu, jeśli chodzi o ilość pozyskanych pieniędzy unijnych. Z wrześniowego raportu wydanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wynika, że spośród funduszy przeznaczonych na lata 2007-2013, złożonych zostało ponad 191 tysięcy wniosków o łącznej wartości przekraczającej 430 mld zł. Stanowi to nieco ponad 67 proc. alokacji, co jest wynikiem dobrym w porównaniu z innymi krajami, ale oznacza również, że wiele środków nie zostało jeszcze rozdysponowanych. Jest zatem o co się starać.

- Finansowanie biznesu to jedna z kluczowych usług serwisu e-kapital.pl. Przygotowana została z myślą o przedsiębiorcach, którzy zastanawiają się, skąd wziąć kapitał na rozwój oraz nowe inwestycje. Zależało nam na stworzeniu rozwiązania dzięki któremu, w prosty sposób, przedsiębiorca uzyska informacje na jakie wsparcie finansowe w postaci dotacji może liczyć. Oszczędza w ten sposób czas. Dodatkowo może zamówić powiadomienia mailowe lub sms'owe, informujące o nowych programach unijnych – dodaje Radosław Polowy.

Wyszukiwanie dotacji w serwisie możliwe jest poprzez określenie typu beneficjenta oraz obszaru geograficznego, na którym projekt ma być realizowany. Tym, co różni rozwiązanie przygotowane przez e-kapital.pl od innych, jest jednak przede wszystkim możliwość szybkiego wyszukiwania na podstawie słów kluczowych.
 

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: wyszukiwarka dotacje program UE unia europejska e-kapital
Źródło: materiały prasowe/e-Kapital
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE