Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Wsparcie prawne przez Internet


Wiadomości | Prawo 2011-12-19 15:03:06

Polscy przedsiębiorcy z coraz większym zainteresowaniem sięgają po e-usługi. Dostępne w sieci narzędzia biznesowe pozwalają właścicielom małych i średnich firm oszczędzać czas i pieniądze, które dotąd poświęcali między innymi na samodzielne przygotowywanie dokumentów firmowych, umów czy rozliczeń. Zamiast kosztownych konsultacji prawnych, startujący w biznesie mogą teraz skorzystać z e-usługi wsparcia prawnego.

Sporządzanie umów firmowych bywa czasochłonne. Należy dopracować kwestię formy i treści, zastanowić się zarówno nad aspektami prawnymi, jak i edytorskimi, wziąć pod uwagę wszystkie niezbędne zapisy. Niejednokrotnie właściciele małych firm opracowują dokumenty samodzielnie, kosztem czasu, który mogliby przeznaczyć na rozwój działalności czy koordynowanie i planowanie innych, bieżących zadań firmy. Gdzie w takich wypadkach szukać pomocy, nie nadwyrężając przy tym budżetu?

Istnieje proste wyjście. Drobniejsze zagadnienia prawne można szybko rozwiązywać za pomocą e-usługi wsparcia prawnego, proponowanej przez platformę e-kapital.pl.

– Dzięki niej przedsiębiorca zyskuje pełen dostęp do generatora umów. Rozwiązanie jest proste i szybkie. Zaraz po e-usłudze budżetowania, jest to druga, najczęściej stosowana funkcjonalność e-kapital.pl. Korzysta z niej około 70 proc. zarejestrowanych przedsiębiorców. Statystyki pokazują, że codziennie generowanych jest do kilkunastu wzorów umów, co utwierdza nas w przekonaniu, że stworzyliśmy praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie – wyjaśnia Radosław Polowy, Prezes Zarządu e-kapital.pl.

Czym jest e-usługa wparcia prawnego?
To narzędzie stworzone z myślą o przedsiębiorcach poszukujących gotowych rozwiązań administracyjno-prawnych. Za pomocą e-usługi wsparcia prawnego można skorzystać między innymi z generatora umów, który pozwala na proste i szybkie skonstruowanie najczęściej wykorzystywanych w biznesie zapisów.

Można to zrobić na dwa sposoby. Stosując kreator online, przedsiębiorca tworzy dokument tekstowy w formacie PDF – gotowy do wydrukowania i podpisu. Może również pobrać wzór w formacie doc. Dostępne są m.in. wzorce: umowy o pracę, umowy dostawy, umowy dzierżawy, umowy o dzieło czy umowy pożyczki.

E-usługa wsparcia prawnego to także kalkulator i wyszukiwarka opłat sądowych oraz baza aktualnych aktów prawnych, która w szybki sposób pozwala dotrzeć do istotnych z punktu widzenia właściciela firmy przepisów.

Benefity wynikające z korzystania z tej usługi e-kapital.pl, to przede wszystkim: łatwy dostęp do najważniejszych i aktualnych informacji z dziedziny prawa, zebranych w jednym miejscu, duża oszczędność czasu oraz możliwość praktycznego wykorzystania proponowanych narzędzi.

Jak skorzystać z e-usługi wsparcia prawnego?
Wystarczy zarejestrować się na stronie www.e-kapital.pl i z pozycji głównego menu wybrać usługę „Wsparcie prawne”.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie serwisu.

Tagi: prawnik usługa prawna internet e-usługa
Źródło: materiały prasowe/e-Kapital
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE