Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Forum Nowej Gospodarki


Wydarzenia | Badania i Rozwój 2011-10-31 09:49:51

W dniach 14-15 listopada 2011 r. w Krakowie, w obiektach Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej, odbędzie się I Forum Nowej Gospodarki. Celem strategicznym Forum jest zbudowanie trwałej platformy współpracy w trójkącie biznes-nauka-administracja, wspierającej rozwój nowej gospodarki w Polsce.

Forum organizują wspólnie przedstawiciele świata nauki (Akademia Górniczo-Hutnicza i Uniwersytet Jagielloński), administracji (Województwo Małopolskie) oraz otoczenia biznesu (Krajowa Izba Gospodarcza, Euro InnoPark oraz Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum). Partnerami przedsięwzięcia są m.in. Województwo Śląskie, miasto Katowice, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach i Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Parlament Europejski oraz Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Wiodącym tematem I Forum jest ewolucja systemów energetycznych w kierunku „Internetu energii” oraz jej implikacje gospodarcze i społeczne, zwłaszcza w kontekście usług inteligentnego miasta. Oczekujemy, że uczestnicy wypracują rekomendacje, co do kierunków działania w nadchodzących latach. Wymiar makroregionalny nadadzą Forum warsztaty „Polska Południowa - centrum gospodarcze o znaczeniu globalnym”, które stanowić będą platformę wymiany doświadczeń w kontekście prac nad strategią rozwoju makroregionu południowego Polski (Górny Śląsk i Małopolska).

Młodzi, innowacyjni przedsiębiorcy, studenci oraz absolwenci pragnący prowadzić własny biznes będą mogli w ramach wydarzenia zaznajomić się z najbardziej obiecującymi trendami, możliwościami tworzenia firm w branżach nowych technologii oraz szansami na znalezienie kapitału i partnera technologicznego. Ten wątek Forum naturalnie wbudowuje się w odbywający się w tym czasie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.

Organizatorzy wydarzenia spodziewają się 1200 uczestników, w tym około 600 reprezentantów administracji samorządowej, firm z sektora IT i energetyki, banków i instytucji finansowych
oraz nauki. W konferencjach weźmie udział także około 600 młodych przedsiębiorców, absolwentów i studentów zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w dziedzinie nowych technologii.

Dla zainteresowanych, organizujemy z Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum przejazd autokarowy do Krakowa.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest rejestracja w terminie do 4.11.2011 na stronie Forum.
Organizatorzy udostępnili również program Forum.

Tagi: innowacyjność nowa gospodarka forum konferencja Kraków wydarzenie
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE