Kalendarz wydarzeń
Maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Europejski Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy


Wiadomości | Kadry 2011-10-26 10:39:19

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) po raz kolejny organizuje Europejski Tydzień, przypadający w tym roku w dniach 24 - 28 października. Tydzień wpisuje się w kampanię Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy bezpieczeństwo eksploatacji maszyn, urządzeń i budynków. W ramach Tygodnia zaplanowano wiele wydarzeń, w tym warsztaty, seminaria i wystawy.

W Polsce, w ramach Europejskiego Tygodnia, 24 października o godz. 11:00, w siedzibie Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowego Instytutu Badawczego przy ul. Czerniakowskiej 16 w Warszawie, odbędzie się uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy plakatów z edycji pt. „Eksploatacja”. Ich autorami są artyści plastycy i studenci uczelni artystycznych.
Otwarcie wystawy będzie połączone z wręczeniem nagród laureatom.
Prace będzie można oglądać do 10 listopada br.

Wydarzenia poświęcone tematyce kampanii będą miały też miejsce w kolejnych tygodniach. Będą to seminaria, wystawy fotografii, warsztaty. Informacje na temat kampanii i jej przedsięwzięć w Polsce można znaleźć na stronie www.bezpieczenstwo-eksploatacji.pl lub uzyskać w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy, który pełni rolę polskiego koordynatora kampanii (www.ciop.pl).

- W związku z kampanią na rzecz bezpiecznej eksploatacji, odnotowujemy rekordowe zaangażowanie europejskiej sieci punktów kontaktowych. Dodatkowo, w kampanię włączyło się ponad 50 firm i organizacji, które dołączyły jako oficjalni partnerzy kampanii – wyjaśnia dr Christa Sedlatschek, dyrektor EU-OSHA.

- Od kwietnia 2010 r. w kampanię zaangażowało się około 10 000 osób, uczestnicząc w ponad stu spotkaniach partnerskich oraz wielu wydarzeniach medialnych, po to, by zwrócić uwagę na problematykę bezpiecznej eksploatacji. Korzyści dla organizacji płynące z bycia partnerem kampanii to między innymi większe zaangażowanie pracowników w kwestie bhp (43%) i oraz możliwość wymiany doświadczeń i dobrych praktyk pomiędzy partnerami (64%) – dodaje.

W nowym magazynie poświęconym bezpiecznej eksploatacji opublikowano artykuły, dostępne w wersji anglojęzycznej, dotyczące problemów związanych z eksploatacją maszyn, urządzeń i budynków, które wpływają na na bezpieczeństwo i zdrowie w miejscu pracy, w tym organizacji i planowania konserwacji, oceny ryzyka, zachowań ludzi, bezpieczeństwa chemicznego, projektowania, podwykonawstwa, komunikacji i kontroli odzieży ochronnej.

Więcej informacji na temat Europejskiego Tygodnia znaleźć można na stronie internetowej kampanii Zdrowe i Bezpieczne Miejsce Pracy (cześć artykułów dostępna jest w 24 językach).

Tagi: BHP bezpieczeństwo praca higiena CIOP EU-OSHA
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE