Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

E-usługa budżetowania dla MŚP czyli jak zapanować nad kosztami firmy


Porady ekspertów | Finanse 2011-10-17 08:13:40

Planowanie i koordynowanie budżetu przedsiębiorstwa to poważne zadanie. W przypadku sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw leży ono po stronie właścicieli. Jak poradzić sobie, kiedy ogólna wiedza na temat źródeł przychodów i rozchodów w firmie jest zbyt mała? Pomocnym narzędziem okazuje się e-usługa budżetowania.

Usługa pozwala zapanować przedsiębiorcom nad kosztami prowadzenia działalności. Oparta jest na interaktywnym rozwiązaniu pozwalającym na zdalne korzystanie z narzędzia, zapisywanie w nim danych o każdej porze, w każdym miejscu, kiedy tylko jest dostęp do internetu. E-usługa budżetowania pozwala precyzyjnie zaplanować budżet projektu, z podziałem na zadania i czynności. Umożliwia ewidencję wydatków, kontrahentów i skuteczną kontrolę finansów.

Główne korzyści wynikające z e-usługi to łatwiejsza kontrola kosztów prowadzonych działań, usprawnienie organizacji pracy, bardziej komfortowy kontakt z kontrahentami oraz duża oszczędność czasu.

Skąd pomysł na taką e-usługę?
- Wieloletnia współpraca doradcza z klientami sektora MŚP pozwoliła nam poznać i precyzyjnie określić potrzeby biznesowe związane z bieżącym prowadzeniem działalności gospodarczej. Nowoczesne, sprawne narzędzie w postaci innowacyjnej platformy e-kapital.pl jest właśnie odpowiedzią na zapotrzebowanie przedsiębiorców. Od początku prowadzenia prac koncepcyjnych nad tym projektem głównym celem było skupienie w jednym miejscu wiedzy i e-usług przydatnych przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorcom – wyjaśnia Radosław Polowy, Prezes Zarządu e-kapital.pl.

Krok pierwszy ku e-usłudze budżetowania
Aby móc korzystać z e-usługi należy się zarejestrować na stronie www.e-kapital.pl. W menu strony znajduje się pozycja „Finanse firmy”. Tam znajdziemy już wszystkie niezbędne informacje.

Planowanie finansów w perspektywnie dłuższej niż jeden miesiąc staje się trudne dla małych przedsiębiorców. Kiedy rozszerzymy ten okres do kwartału lub roku okazuje się, że mamy kłopoty z zaplanowaniem zysków i strat w firmie.

Każdy właściciel przedsiębiorstwa powinien posiadać przynajmniej ogólną wiedzę na temat prowadzenia książki rozchodów i przychodów. Jednak jak w większości przypadków, szczegółowe informacje odgrywają kluczową rolę. Dlatego portal e-kapital.pl wyszedł naprzeciw przedsiębiorcom integrując w jednym miejscu wiele e-usług, przeznaczonych dla rozwijających się przedsiębiorstw.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.e-kapital.pl

Tagi: budżetowanie e-budżetowanie finanse zarządzanie finansami
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE