Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Złota rybka zwana Nauką


Wydarzenia | Badania i Rozwój 2011-10-11 08:40:02

W Warszawskim Centrum EXPO XXI 24 października br. odbędzie się Konferencja Podsumowująca Projekt Komercjalizacja Nauk Innowacyjnych. Jest ona skierowana do naukowców, ludzi ze świata polityki i biznesu. Honorowy Patronat nad Konferencją objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka.

Nauka i Biznes tworzą nierozłączną parę, która generuje ogromne zyski. Związek ten tworzy tym samym podstawę konkurencyjnej gospodarki. Projekt „Komercjalizacja Nauk Innowacyjnych” stworzono po to, aby ułatwić kontakt nauki i biznesu.

Od 5 maja 2010 r. realizowany jest Projekt „Komercjalizacja Nauk Innowacyjnych”. Wzięło w nim udział ponad pół tysiąca naukowców z przeszło 20 ośrodków z całej Polski. Odbyły się także szkolenia Gender Mainstreaming w celu wspierania potencjału innowacyjnego kobiet-naukowców.

Konferencję rozpocznie Maciej Witkowski – kierownik Projektu „Komercjalizacja Nauk Innowacyjnych”, który dokona omówienia rezultatów Projektu. Dr Edyta Borys – ewaluatorka Projektu, opowie o barierach na drodze do komercjalizacji.

Maciej Strzębicki – ekspert z zakresu marketingu i wsparcia biznesu, przybliży temat marketingu innowacji. Natomiast Marcin Żuraw– zajmujący się komercjalizacją w praktyce, wyjaśni prawne aspekty komercjalizacji nauki na świecie.

Swoim doświadczeniem podzielą się naukowcy odnoszący sukcesy w świecie biznesu. Oceny Projektu dokonają uczestnicy Projektu. Konferencję zamknie panel dyskusyjny.

Na stronie www.komercjalizacja-nauki.pl prowadzona jest rejestracja uczestników.

Udział w Konferencji jest bezpłatny.
Uczestnicy mają zapewnione: materiały merytoryczne, przerwy kawowe, obiad oraz parking.

Więcej informacji na temat Projektu i Konferencji znajduje się na stronie www.komercjalizacja-nauki.pl.
 

Tagi: komercjalizacja nauki konferencja podsumowanie osiągnięcia
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE