Kalendarz wydarzeń
Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Ruszyła kolejna edycja Portfela SII


Wiadomości | Inwestycje 2011-10-10 08:26:22

Wraz z początkiem października wystartowała nowa edycja cyklicznego projektu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych Portfel SII. Projekt kierowany jest do osób poszukujących ciekawych rozwiązań inwestycyjnych oraz praktycznych porad na temat budowania i zarządzania portfelem inwestycyjnym.

Portfel SII to projekt edukacyjny SII, mający na celu popularyzację inwestowania na giełdzie. Wspólnie z inwestorami tworzymy wzorcowy portfel inwestycyjny, w celu uzyskania jak najwyższej stopy zwrotu.

- Wyjściową wartością portfela jest 20 tysięcy złotych, określiliśmy kwotę na tym poziomie, gdyż jak wskazują wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów jest to przeciętna wartość portfela polskiego inwestora indywidualnego - komentuje Łukasz Porębski, dyrektor ds. analiz giełdowych SII.

Każdy może wziąć udział w projekcie przedstawiając propozycję papieru wartościowego, wraz z krótkim uzasadnieniem swojego wyboru.

Co tydzień, SII prezentuje aktualny stan portfela oraz przedstawia szczegółowe analizy papierów wartościowych, co daje doskonałą możliwość zdobycia wiedzy niezbędnej do samodzielnego inwestowania na giełdzie.

- Każdy z 12 pilotażowych odcinków cieszył się dużym zainteresowaniem – minimum 1000 odsłon - tłumaczy Porębski. - Mamy nadzieję, że kolejna edycja będzie jeszcze bardziej popularna wśród adeptów inwestowania - dodaje.

Projekt ma szansę powodzenia dzięki uprzejmości Biura Maklerskiego Alior Banku, który został partnerem projektu i zatroszczył się o realny kapitał, który będzie inwestowany przez najbliższy rok na rachunku brokerskim tego biura.

Więcej na temat projektu : www.sii.org.pl/portfel
 

Tagi: giełda inwestowanie inwestor ryzyko portfel SII biuro maklerskie
Źródło: materiały prasowe/SII
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE