Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Czy już w 2012 roku nastąpi koniec świata rynku szkoleń dofinansowywanych?


Wiadomości | Szkolenia 2011-06-29 08:31:46

Wiele mówi się o końcu świata, który ma nastąpić w 2012 roku. W tym czasie rynek szkoleń spodziewa się własnej apokalipsy, związanej z wygasającymi środkami unijnymi. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat nastrojów panujących w branży szkoleniowej, wystarczy wziąć udział w badaniu EFS End of Financial Support. Przyszłość rynku szkoleń w Polsce przygotowanym przez firmę doradczą HRP.

W przeszłości trudno było wyobrazić sobie prężnie działającą firmę, która oferuje darmowe lub symbolicznie płatne usługi. Obecnie na takich zasadach działa nie jedno, lecz 7 tysięcy przedsiębiorstw z branży szkoleniowej, która w 2010 roku została zasilona kilkoma miliardami złotych ze środków unijnych. Niestety najatrakcyjniejsze dotacje z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zostały rozdysponowane, co budzi niepokój o losy rynku szkoleniowego w Polsce.

Mając na uwadze niepewną przyszłość sektora szkoleniowego w naszym kraju, firma doradcza HRP przygotowała, trwające od 28 czerwca do 31 lipca 2011, badanie „EFS – End of Financial Support. Przyszłość rynku szkoleń w Polsce”. Dzięki badaniu do rąk polskich firm szkoleniowych, przedsiębiorców i trenerów wpłynie raport, obrazujący nastroje panujące na rynku szkoleń w związku z wygasającym programowaniem. W raporcie zostaną poruszone zagadnienia dotyczące kształtowania się jakości i cen usług szkoleniowych po 2012 roku. Wiedza w nim zawarta ułatwi menedżerom podejmowanie ważnych decyzji w ustalaniu nowej polityki w obszarze HR.

Badanie skierowane jest do firm szkoleniowych, które wraz z wygasaniem unijnych projektów mogą zacząć znikać z rynku z powodu problemów finansowych. Kolejną grupę docelową przedsięwzięcia stanowią przedsiębiorstwa, które przez ostatnie lata przyzwyczaiły się do taniego szkolenia kadr. Już wkrótce będą musiały inwestować w ich rozwój własne pieniądze. Nie sposób zapomnieć również o 10 tysiącach trenerów, którzy w związku z kurczeniem się rynku szkoleniowego mogą pozostać bez zatrudnienia.

Pamiętamy lata 2007-2008, kiedy skończyło się finansowanie z Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich i Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego, a Program Operacyjny Kapitał Ludzki startował z ponad rocznym opóźnieniem. Tak potężny kryzys zaskoczył branżę szkoleniową i doradczą. Wiele firm upadło, trenerzy stracili pracę. Nie chcemy, aby sytuacja się powtórzyła, bo jej oddziaływanie będzie tym razem zdecydowanie silniejsze.

- Nasze badanie ma pomóc przygotować się przedsiębiorcom i firmom szkoleniowym na nadchodzącą przerwę w programowaniu – mówi Małgorzata Czernecka, Menedżer Projektu z firmy HRP.

Aby otrzymać bezpłatny raport, ułatwiający zajęcie stanowiska wobec przepowiedni końca świata szkoleń dofinansowywanych w 2012 roku, wystarczy wziąć udział w badaniu "EFS - End of Fiancial Support. Przyszłość rynku szkoleń w Polsce" i poświęcić 5 minut na wypełnienie ankiety.

Więcej informacji na stronie www.hrp.com.pl.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: szkolenia rynek szkoleń dofinansowanie UE UE raport badanie
Źródło: materiały prasowe/HRP
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE