Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Rozpoczyna się XI Międzynarodowa Konferencja Lean Management


Wiadomości | Zarządzanie 2011-06-14 09:02:56

W dniach 14-16 czerwca już po raz 11. Wrocław będzie gościł Międzynarodową Konferencję Lean Management. Do stolicy Dolnego Śląska zjadą największe, światowe sławy w dziedzinie szczupłego zarządzania.

Organizowana od 2000 roku doroczna Konferencja Lean Management jest największą i najbardziej prestiżową imprezą tego typu w Europie Środkowo – Wschodniej. Stanowi doskonałą okazję do zdobycia najnowszej wiedzy niezbędnej wszystkim tym, którzy zainteresowani są poprawą efektywności działań przedsiębiorstw produkcyjnych i organizacji usługowych z wykorzystaniem filozofii szczupłości.

Tegoroczna XI Konferencja Lean Management to niepowtarzalna okazja, aby posłuchać wybitnych autorytetów w dziedzinie Lean: Mikea Rothera, dra Michaela Balle, Orresta Fiume, Johna Burtona i Marka Piątkowskiego. Wystąpią oni nie tylko w sesji plenarnej Konferencji, ale także poprowadzą seminaria tematyczne poświęcone kluczowym kwestiom zarządzania i przewodzenia wg zasad Lean. Podczas Konferencji zaplanowana jest premiera polskiego tłumaczenia książki: „Toyota Kata", autorstwa Mikea Rothera.

Kluczową częścią Konferencji będzie sesja studiów przypadków, która odbędzie się po południu drugiego dnia obrad. Swoją wiedzą podzielą się przedstawiciele najwyższego kierownictwa przedsiębiorstw stosujących zasady Lean Management. Będą to 60-minutowe wystąpienia, połączone z dyskusją w węższym gronie zainteresowanych osób.

Do tego swoimi doświadczeniami w zakresie stosowania metodyki rozwinięcia strategii Business Plan Deployment podzieli się Andrzej Korpak, dyrektor naczelny zakładów General Motors w Gliwicach.

Udział w trzecim dniu Konferencji jest opcjonalny. Mike Rother poprowadzi sesję na temat Toyota Kata, w której wyjaśni stosowany w Toyocie model przewodzenia i zarządzania ludźmi, pozwalający firmie skutecznie się adaptować, stosować innowacje i uzyskiwać trwałą przewagę konkurencyjną.

Orest Fiume poprowadzi natomiast warsztaty na temat Lean Accounting — rachunkowości zgodnej z zasadami Lean, a Marek Piątkowski na temat Metod coachingu w procesie stosowania A3.

Organizatorzy zapraszają też do zwiedzania zakładów produkcyjnych w wałbrzyskich zakładach Toyoty i Faurecii lub w gliwickich zakładach General Motors.

Zagadnienia poruszone podczas Konferencji:

• Jak realizować rolę nauczyciela i coacha, będąc menedżerem?
• Jak oceniać wyniki organizacji?
• Na czym polega zaangażowanie menedżerów?
• Jakie reguły i zasady powinni przestrzegać zarządzający organizacjami?
• W jaki sposób objąć filozofią Lean całość organizacji?
• Jak być motorem zmian?
• Jak angażować pracowników w ciągłe doskonalenie Enterprise Institute Polska?

www.lean.org.pl

Tagi: lean management konferencja wrocław
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE