Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Gdynia Design Days 2011 - Design w twoich rękach!


Wiadomości | Badania i Rozwój 2011-06-13 12:01:07

Design w twoich rękach - pod tym hasłem w dniach 13 - 30 czerwca 2011 roku odbędzie się kolejna edycja Gdynia Design Days. Wspólnie z Miastem Gdynia oraz Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym festiwal organizują Instytut Wzornictwa Przemysłowego oraz Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów PoCoTo. Projektowanie, to z jednej strony świetna, kreatywna i rozwijająca zabawa, z drugiej poważne narzędzie, które pozwala producentom tworzyć lepsze przedmioty, a tym samym nam ułatwiać życie. Tak właśnie myśleliśmy o designie tworząc program tegorocznego festiwalu

Na tegorocznym festiwalu Gdynia Design Days design będzie w Waszych rękach. Będzie można się nim bawić podczas warsztatów kreatywnych, oglądać podczas wystaw i koncertów oraz poznawać jako poważne narzędzie, które pozwala firmom i producentom tworzyć lepsze i ładniejsze przedmioty.

Dla tych, których najbardziej interesuje praktyczny i biznesowy wymiar zjawiska, zapraszamy na dwie niezwykłe wystawy przygotowane przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego:

Każdą z tych wystaw próbujemy uchwycić inne, nowe zjawisko: w 1 Euro Design – mówimy o demokratyzacji i coraz powszechniejszym dostępie do designu, a wystawą mebli Augustyniaka o tym, że polski projektant może dla rodzimych firm tworzyć meble na najwyższym, światowym poziomie.
To ta część poważna, która razem z warsztatami dla projektantów i przedsiębiorców odbywa się w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym.

Wystawy można oglądać w dniach 13 – 30 czerwca.
Wstęp na nie jest bezpłatny.

Na zabawę z designem zapraszamy na gdyński bulwar!
W Parku Rady Europy przez ponad tydzień będą czekać na Was najróżniejsze warsztaty oraz atrakcje dla designerów, dzieci, rodzin i dorosłych. Będziemy wspólnie projektować krzesło, osłony na wózki inwalidzkie, upiększać szydełkowaniem przestrzeń miasta, tworzyć "roboty do roboty", a ucząc się recyclingu nadamy nowe życie starym przedmiotom. Nikt nie będzie się nudził!

Nie zabraknie także dizajnerskich akcentów muzycznych – w sobotę, 18 czerwca wieczorem dla wszystkich miłośników designu zagra trójmiejska kapela D4D. Wejdą na scenę zaraz po zakończeniu kultowej Pecha Kuchy, podczas której każdy, demokratycznie, będzie mógł zaprezentować swoje najbardziej szalone, a może, kto wie, genialne pomysły.

Więcej dowiedz się na www.gdyniadesigndays.eu

Tagi: dizajn design festiwal
Źródło: materiały prasowe/GDD
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE