Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Śląskiego Forum Innowacji 2011


Wydarzenia | Inwestycje 2011-06-01 14:29:32

W dnia 15 - 16 czerwca br. odbędzie się Śląskie Forum Innowacji 2011 dotyczące zagadnień związanych z przeobrażeniami gospodarczymi regionu sprzyjającymi rozwojowi przedsiębiorczości.

W wielogodzinnych spotkaniach wezmą udział przedstawiciele nauki, biznesu i władz, by wspólnie zastanawiać się nad sposobami wszechstronnego wykorzystania wiedzy i nowoczesnych technologii do pobudzenia ekonomicznego Śląska i rozwoju innowacyjności.

Ideą Forum jest zainicjowanie współpracy wielu środowisk w jednakowym stopniu i w różnych aspektach zaangażowanych w powstawanie młodych firm z przyszłością. Przedsiębiorcy dowiedzą się skąd zyskać kapitał na etapie pomysłu na własny biznes i jak radzić sobie z barierami prawno – administracyjnymi utrudniającymi działalność gospodarczą.

Przedstawiciele instytucji finansowych podkreślą znaczenie finansowania zewnętrznego w projektach inwestycyjnych i przybliżą funkcjonowanie venture capital. Władze samorządowe wspierające rozwój inicjatyw gospodarczych przedstawią procedury wykorzystania funduszy strukturalnych od strony zagadnień administracyjno – prawnych. Reprezentanci środowisk akademickich rozstrzygną wpływ badań naukowych na udane rezultaty wybranych projektów inwestycyjnych.

Dzięki wsparciu z zewnątrz, zaangażowaniu nauki i nowoczesnych technologii narodziło się wiele prężnych firm wytrwale kreujących swą markę. Zaprezentowane zostaną przykłady młodych przedsiębiorstw, którym udało się zaistnieć, wypełnić niszę i stać liczącym się uczestnikiem rynku.

Na zakończenie forum paneliści wezmą udział w ogólnej debacie na temat wspierania rozwoju małych przedsiębiorstw i ich finansowania. Przedstawione zostaną zalety płynące z uczestnictwa w życiu gospodarczym Śląska, który ma realne szanse stać się wkrótce centrum rodzącej się przedsiębiorczości.

Organizatorami Śląskiego Forum Innowacji 2011 jest Marszałek Województwa Śląskiego, Secus Wsparcie Biznesu, Park Naukowo-Technologicznym Euro – Centrum, Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Forum jest kolejnym etapem działań w ramach ogólnopolskiego projektu pod nazwą Łowcy Biznesu realizowanego od samego początku istnienia przez Secus Wsparcie Biznesu. Ideą przedsięwzięcia jest stworzenie efektywnego mechanizmu kojarzącego młode i innowacyjne firmy poszukujące kapitału na dalszy rozwój z zamożnymi inwestorami prywatnymi.

Pliki do pobrania:Agenda Forum
Tagi: innowacja forum konferencja inwestycje anioł biznesu kapitał przedsiębiorczość akademicka
Źródło: materiały prasowe/Secus
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE