Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Konkurs "Śląska Rzecz"


Wiadomości | Prawo 2006-03-15 09:22:46

Artykuł archiwalny
Ten artykuł jest starszy niż 12 miesięcy.

Rusza pierwsza edycja Konkursu "Śląska Rzecz". Jest to jedyne w Polsce wydarzenie promujące przedsiębiorców, którzy dzięki współpracy z projektantem osiągnęli sukces komercyjny. Jego organizatorem jest Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.

Do współpracy przy organizacji konkursu zostały zaproszone autorytety z dziedziny przedsiębiorczości oraz wzornictwa przemysłowego z regionu, kraju i zagranicy.
Celem konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpi w czerwcu 2006 roku, jest promocja firm z województwa śląskiego w Polsce i poza granicami naszego kraju.

Statuetka „Śląskiej Rzeczy” zostanie przyznana w dwóch kategoriach: „produkt” oraz „komunikacja wizualna i multimedia”. Do konkursu mogą przystąpić producenci, na przykład, lamp, dywanów, odzieży, mebli, porcelany, sprzętu elektronicznego czy innych przedmiotów, które zostały wdrożone do produkcji w 2005 roku oraz odznaczają się innowacyjnością i ciekawym designem.
W kategorii „komunikacja wizualna i multimedia” do konkursu zapraszamy firmy zajmujące się, między innymi, tworzeniem stron internetowych, filmów reklamowych, czy systemów identyfikacji wizualnej. Tu warunkiem udziału w konkursie jest funkcjonowanie danego dzieła na rynku od minionego roku.

W każdej z kategorii przewidziano nagrody pieniężne a dodatkowym wyróżnieniem będzie możliwość pochwalenia się prestiżowym tytułem.

Innowacyjność i wzornictwo zgłoszonych produktów oceniać będzie kapituła, w której skład wchodzą eksperci z Centrum Designu w Brnie i Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, kwartalnika projektowego „2+3D” i Regionalnego Centrum Biznesu oraz niezależny ekspert.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 kwietnia 2006 roku.
Informacje, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie Śląskiej Sieci na Rzecz Wzornictwa: www.wzornictwo.net.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: Śląsk promocja ekspert produkcja przedstawiciel 2005 rzecz województwo centrum produkt kraj organizacja formularz 2006 warunek przedsiębiorczości przedsiębiorców firma rok informacja polska cel termin rynek
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE