Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Pierwsze Złote Certyfikaty Rzetelności 2011 przyznane


Wiadomości | Zarządzanie 2011-05-20 08:31:42

We wtorek, 17 maja w trakcie 3. Europejskiego Kongresu Gospodarczego miało miejsce uroczyste wręczenie Złotych Certyfikatów Rzetelności 2011. Tym szczególnym wyróżnieniem zostały odznaczone firmy, które cechuje najwyższa wiarygodność i rzetelność, potwierdzona przez innych partnerów biznesowych.

Po południu, drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2011 w Katowicach rozpoczęła się uroczysta gala wręczenia Złotych Certyfikatów Rzetelności. Wyróżnienia te są przyznawane w programie Rzetelna Firma, którego partnerem jest Krajowy Rejestr Długów. Uroczystość poprowadził Hubert Urbański, polski aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny.

Po krótkim wprowadzeniu do Programu, przedstawionym przez prezesa Rzetelnej Firmy, pana Waldemara Sokołowskiego, wystąpił Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów, który wyraził radość, z powodu coraz większej ilości Rzetelnych Firm. Następnie rozpoczęło się uroczyste wręczanie certyfikatów przybyłym przedstawicielom przedsiębiorstw.

Wśród laureatów II Edycji Złotych Certyfikatów Rzetelności znajdują się firmy z bardzo zróżnicowanych branż – budowlane, handlowe, transportowe, informatyczne, produkcyjno-usługowe, logistyczne i inne. Mimo, że są wśród odznaczonych są reprezentanci z nieomal wszystkich gałęzi gospodarki, nie każdy może otrzymać to szczególne wyróżnienie.

- Złote Certyfikaty przyznawane są najlepszym i najbardziej wiarygodnym przedsiębiorstwom w Polsce – mówi Waldemar Sokołowski, prezes programu Rzetelna Firma. –Chcemy w ten sposób docenić te firmy, które cieszą się nie tylko silną pozycją na rynku, ale także mają duży wpływ na jakość polskiej gospodarki – dodaje.

Podmioty ubiegające się o wyróżnienie Złotym Certyfikatem Rzetelności muszą pozytywnie przejść weryfikację w Krajowym Rejestrze Długów, przedstawić zaświadczenie o braku zaległości podatkowych oraz wobec ZUS za okres ostatnich trzech lat, a także minimum trzy referencje wystawione przez partnerów biznesowych. Konieczne jest również uzyskanie pozytywnej opinii członków Kapituły Złotych Certyfikatów Rzetelności.

W 2010 roku wyróżnienia otrzymały 304 przedsiębiorstwa, spośród których wyłonionych zostało 84 firmy, wchodzące w skład tegorocznej Kapituły. W trakcie majowej gali w Katowicach wyróżnionych zostało już 94 przedsiębiorstwa, w których obowiązują najwyższe standardy etyczne dotyczące współpracy z klientami, kontrahentami i pracownikami.

- Cieszymy się z wyróżnienia naszej firmy Złotym Certyfikatem Rzetelności – mówi Damian Żogała z firmy Euro Sat Bis z Mysłowic. - Do grona Rzetelnych Firm należymy od 2 lat. Naszą terminowość w realizacji płatności i solidność w prowadzeniu biznesu potwierdzają pozytywne opinie partnerów. Złoty Certyfikat Rzetelnej Firmy z pewnością wpłynie na nasz pozytywny wizerunek zarówno wśród firm, z którymi już współpracujemy, jak i wśród potencjalnych kontrahentów. Przy nawiązywaniu nowych umów sami również zwracamy uwagę, czy kontrahent należy do rzetelnych – dodaje.

Dla zdecydowanej większości Polaków udział firmy w programie promującym i potwierdzającym jej rzetelność jest bardzo ważnym kryterium do podjęcia współpracy czy dokonania zakupu towaru lub usługi. Dziś nie liczy się już tylko cena i jakość oferowanych dóbr, ale także idące za firmą wartości, jakie reprezentuje ona poprzez swoje działania.

Dlatego celem programu Rzetelna Firma jest promowanie postawy uczciwości i zaufania w biznesie, propagowanie rzetelności płatniczej, etyki oraz transparentności. Program ma pokazać, że warto być solidnym i dotrzymywać danego słowa.

Tagi: rzetelna firma certifikat ecc 2011 europejski kongres gospodarczy 2011
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE