Kalendarz wydarzeń
Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

LEM - społecznościowa innowacja


Wiadomości | Badania i Rozwój 2011-04-07 14:57:51

W dzisiejszych czasach innowacje powinny być w każdej firmie sprawą priorytetową. Innowacyjność jest bowiem kluczowym warunkiem wzrostu atrakcyjności towarów i usług, który pociąga za sobą rozwój rynku i eksportu, a więc decyduje o renomie firmy w otoczeniu biznesowym.

Dzisiaj innowacje wprowadzają wszystkie firmy: zarówno te znane, o utrwalonej pozycji na rynku, jak i nowe - dopiero wchodzące na rynki zbytu. Wdrażanie innowacji powinno być zawarte w polityce firmy, stanowiąc jeden z jej najważniejszych elementów.

Projekt "LEM -dyfuzja innowacji wśród MŚP" jest projektem ogólnopolskim i bezpłatnym.

Oparty jest on na działaniu platformy społęcznościowej. Umożliwia korzystanie z wielu aplikacji, które służą ułatwieniu zarządzania własną firmą, umożliwiają bezpłatny kontakt z doradcami, pozwalają na zamieszczenie innowacyjnych pomysłow na platformie, a system działając na zasadzie sztucznej inteligencji kojarzy firmy, które mają podobny profil działaności lub zbieżne pomysły.

Użytkownicy platformy LEM (www.innowacje.biz) mają możliwość zarejestrowania w systemie innowacyjnych pomysłów i rozwiązań. Platforma umożliwia im odnalezienie wsparcia dla rozwoju nowych idei wśród innych uczestników systemu.

System pozwala również na to, aby podmioty mające możliwości wsparcia innowacji, mogły odnaleźć poprzez platformę kontakt do osób, które zarejestrowały swoje pomysły.

Platforma LEM zapewnia:

 

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: innowacje firma społeczność platforma współpraca kooperacja
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE