Kalendarz wydarzeń
Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Pod właściwym adresem - wirtualne biuro


Wiadomości | Zarządzanie 2011-04-06 10:06:39

Jeśli jesteś mobilnym biznesmenem lub freelancerem w ciągłych rozjazdach, e-biuro to pomysł dla ciebie. Stały adres do korespondencji, sprawnie działający sekretariat z dostępem przez Internet oraz wygodne miejsce do spotkań z klientami w centrum miasta pozwolą ci na pełną dyspozycyjność. Nawet, jeśli aktualnie przebywasz na końcu świata.

Wiele rynkowych sektorów stwarza możliwość pracy zdalnej. Turystyka, tłumaczenia, consulting, coaching, handel oraz inne branże często podpowiadają specjalistom właśnie taki system organizacji pracy. Minusem jest jednak na ogół brak wyraźnej granicy między sferą prywatną a zawodową.

Co zrobić, by nie przenosić ze sobą całego biura do domu? Z pewnością nasz salon obejdzie się bez faksu i drukarki, a papiery nie muszą być porozkładane po całym mieszkaniu. W końcu gdzieś też trzeba po pracy odpocząć, a w wyżej wymienionej sytuacji praca i dom to jedno i to samo. Obwoźny sekretariat to też nie najlepszy pomysł. Każdorazowe dźwiganie ze sobą całej dokumentacji jest nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne. Coś może się zawieruszyć, coś innego – dostać w niepowołane ręce. Tak więc, jeśli pracujemy w nietypowy sposób, warto zastanowić się nad nietypowymi rozwiązaniami.

Komfort pracy w charakterze freelancera daje tzw. wirtualne biuro. Za niewielkie pieniądze można zapewnić sobie stały adres do rejestracji i korespondencji oraz numer telefonu wraz z jego obsługą. Do tego pomieszczenia biurowe, zależnie od potrzeb: miejsce do pracy, gabinet na spotkania z klientami, sale konferencyjne na szkolenia lub prezentacje.

Jedną z firm oferujących wirtulane biuro jest wrocławski Hello. W Hello wirtualnym sekretariatem zarządza się online poprzez indywidualny panel klienta, zlecając na przykład przygotowanie kopii dokumentów lub odbiór czy wysłanie przesyłki kurierskiej. Systematyczne raportowanie odbywa się drogą elektroniczną, a na życzenie klienta również telefonicznie lub w systemie sms.

Tagi: biuro wirtualne hello
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE