Kalendarz wydarzeń
Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Pomysłowy event


Porady ekspertów | Marketing 2011-04-05 08:42:48

Spektakularne wydarzenie wymaga oprawy. Nie wystarczy ładna sala i dobre menu. Są to konieczne podstawy, jednak aby event mógł pretendować do miana wyjątkowego, potrzeba czegoś więcej. Jak osiągnąć cel w postaci nadzwyczajnej imprezy, podpowiada Małgorzata Nowak, Kierownik Działu Eventów z Teatru Kamienica w Warszawie.

Organizatorzy eventów bardzo często ograniczają się do mało oryginalnych elementów, takich jak występ zespołu muzycznego, konferansjer oraz hostessy z ulotkami. Także w przypadku wyboru miejsca, jest to najczęściej popularny hotel, bądź sala konferencyjna. Zwykle też event z rozmachem kojarzy się z dużym budżetem. Stopniowo jednak podejście to ulega zmianie i coraz więcej eventów organizowanych jest w oparciu o niecodzienny pomysł, którego realizacja nie musi wymagać wielkich nakładów finansowych, a co za tym idzie: najdroższych lokalizacji, celebrytów i fajerwerków. Dobry pomysł na event, perfekcyjnie zrealizowany, daje efekt w postaci pozytywnego wrażenia uczestników i odpowiedniej prezentacji firmy, która zaprasza.

Zachowanie spójności imprezy wymaga oparcia jej na jednym, ciekawym pomyśle, wokół którego aranżowane są poszczególne części składowe imprezy i dzięki któremu możliwe jest uniknięcie rutyny w przebiegu eventu. Pomysł na event to jednak jedno, później należy dobierać poszczególne komponenty, by całość była dobrze zgrana w czasie i dynamiczna. Istnieją stałe elementy, które pojawiają się przy okazji każdej imprezy, takie jak catering, prezentacja np. firmy czy produktu, wręczenie nagród, upominków czy przemówienie oraz oczywiście odpowiednie rozpoczęcie i zakończenie eventu. Coraz częściej organizatorzy starają się zapewnić gościom dodatkową rozrywkę, w postaci np. występu zespołu muzycznego czy tanecznego.

Zwykło się uważać, że budynek teatru jest miejscem zarezerwowanym wyłącznie dla spektakli, uroczystych gali oraz innego typu wydarzeń niejako elitarnych, związanych z kulturą i sztuką, gdzie widzowie siedzą w rzędach i oglądają to, co się dzieje na scenie. To się jednak zmieniło i nowoczesny teatr jest na tyle wielofunkcyjny, by możliwe było organizowanie w jego salach rozmaitych eventów. Warszawski Teatr Kamienica jest doskonałym przykładem tego, jak instytucja kulturalna może sobie radzić na rynku komercyjnym, nie tracąc przy tym nic z miana „świątyni sztuki”.

W przypadku organizowania eventu w teatrze jest szansa na zaskoczenie gości jak dotąd rzadko spotykaną formą atrakcji wieczoru.

- Teatr stwarza unikalną możliwość połączenia eventu ze spektaklem na wyłączność, bądź krótkim, dopasowanym do tematyki eventu występem aktorskim, w oryginalnej scenerii i przy zachowaniu atmosfery właściwej dla teatru. Jest to wyjątkowa propozycja atrakcji dla gości, niedostępna w zwykłej sali konferencyjnej czy w hotelu. Jeśli dodamy do tego wszystkiego niezwykłą atmosferę, jaka panuje w naszym teatrze, możemy być pewni, że goście będą oczarowani imprezą - stwierdza Małgorzata Nowak.

Warto pamiętać, aby event organizować w oparciu o ciekawy pomysł. Dzięki temu, dobór poszczególnych elementów nie będzie przypadkowy. W efekcie, goście przyjemnie spędzą czas, a zarazem przekonają się o profesjonalizmie organizatora, a o to przecież chodzi!

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: wydarzenie event impreza firma
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE