Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Wiosenne porządki w firmie systemy wspierające zarządzanie


Wiadomości | Zarządzanie 2011-03-21 08:44:13

Początek wiosny to czas budzenia się świata z zimowego letargu. Przyroda ożywa, a ludzie czują przypływ energii, która mobilizuje do wzmożonej aktywności w wielu dziedzinach. To również doskonała okazja, by uporządkować nieco sprawy związane z prowadzeniem własnej firmy.

Co w trawie piszczy?
Wiosenne porządki niejednokrotnie pozwalają odnaleźć i wykorzystać wiele cennych informacji, które zawieruszyły się gdzieś w ciągu minionego roku. Nieustanny napływ dokumentów o różnym charakterze, częste zmiany przepisów czy złożoność procesów przebiegających wewnątrz firmy to czynniki, które potrafią przysporzyć wielu problemów przedsiębiorcom, zwłaszcza z sektora MŚP.

Kompletna i szczegółowa wiedza na temat zjawisk związanych z prowadzeniem biznesu ma decydujący wpływ na jego powodzenie. – zauważa Marek Madej z IMS, firmy udostępniającej nowoczesne systemy ERP – Opanowanie wszystkich złożonych mechanizmów powinno więc opierać się na sprawdzonych metodach, które dostarczają pełnej informacji na temat bieżącej sytuacji w przedsiębiorstwie oraz możliwych perspektyw jej rozwoju. Coraz popularniejsze systemy informatyczne wspierające zarządzanie zasobami, umożliwiają przemyślane i efektywne prowadzenie działalności gospodarczej w różnych warunkach.

Wiosenne porządki w każdym dziale
Skuteczna kontrola funkcjonowania firmy powinna odbywać się na wszystkich poziomach jej struktury, niezależnie od branży, w której działa. Nowoczesne rozwiązania ERP odpowiadają za podstawowe czynności administracyjne i księgowe, analizując jednocześnie efektywność poszczególnych procesów przebiegających wewnątrz firmy.

Wśród zalet narzędzi usprawniających przepływ informacji w przedsiębiorstwie należy wymienić możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb dowolnej jednostki. – podkreśla Marek Madej z IMS – Dzięki temu mamy wgląd w sytuację zarówno w działach związanych z produkcją, jak i zajmujących się magazynowaniem, dystrybucją lub handlem. Specyfika działania każdego z nich wymaga wprowadzenia odrębnych, ściśle określonych mechanizmów.

Odpowiednio dobrane narzędzia ERP efektywnie wspomagają decyzje menedżerów na każdym etapie działalności gospodarczej. Są przy tym tak skonstruowane, by dostarczać niezbędnych danych na wielu płaszczyznach równocześnie. W ten sposób skomplikowane procesy oraz, związana z nimi różnorodna dokumentacja, są po stałą kontrolą łatwego w obsłudze oprogramowania, które na bieżąco śledzi każdą realizowaną procedurę. Wnioski płynące z kompleksowego monitoringu sytuacji pozwalają trafnie prognozować kolejne działania i skutecznie reagować na jakiekolwiek nowe okoliczności.

Wiosna przez cały rok
Wsparcie systemów informatycznych stanowi dziś w firmie niezwykle istotny czynnik, który służy uzyskiwaniu możliwie najlepszych efektów rynkowych, niezależnie od pory roku i aktualnej sytuacji gospodarczej. Różnorodne funkcjonalności systemu ERP-owego powinny być dopasowane do specyfiki przedsiębiorstwa, opierając się jednocześnie na powszechnie stosowanych profilach biznesowych.

Dzięki temu mogą zapewnić porządek w dokumentacji, bieżący przepływ i analizę informacji ze wszystkich komórek oraz przetwarzanie danych gwarantujące optymalizację zachodzących wewnątrz procesów. Spełniające wymogi ustawowe narzędzia klasy ERP pozwalają efektywnie wykorzystywać dostępne zasoby i elastycznie reagować na zmiany zachodzące w otoczeniu każdego biznesu. Stosując sprawdzone rozwiązania można więc stworzyć sprawną i dobrze zarządzaną organizację, w której wszystkie elementy pracują na sukces i rentowność całości przedsięwzięcia.

Tagi: ERP system zarządzanie
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE