Kalendarz wydarzeń
Maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Przedsiębiorcy skorzystają z usług BIG InfoMonitor przez serwis BIG.pl


Wiadomości | Finanse 2011-02-11 08:32:56

7 lutego BIG InfoMonitor uruchomił w serwisie BIG.pl funkcjonalności dla przedsiębiorców. Od teraz właściciele firm, logując się na stronie www.BIG.pl mogą w łatwy sposób wpisywać dłużników do Rejestru Dłużników BIG oraz sprawdzać wiarygodność finansową kontrahentów. Z usług można korzystać bez konieczności podpisywania umowy abonamentowej.

Strona BIG.pl powstała w czerwcu 2010 r., po wejściu w życie nowej ustawy o BIG. Do stycznia, za jej pośrednictwem z usług BIG mogli korzystać konsumenci. Od teraz możliwość wpisywania dłużników i pobierania raportów mają także przedsiębiorcy. Do tej pory stronę odwiedziło 196 tys. osób, a co 8 z nich założyła swoje konto.

Nowe funkcjonalności serwisu BIG.pl stanowią odpowiedź na potrzeby naszych klientów. Za pośrednictwem serwisu kierujemy nasze usługi głównie do mikroprzedsiębiorców i firm które mają po kilku kontrahentów. Chcemy, aby każdy podmiot mógł w prosty i wygodny sposób sprawdzać kontrahentów i odzyskiwać należności - mówi Marcin Ledworowski Wiceprezes Zarządu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.

Aby sprawdzić kontrahenta trzeba zarejestrować się na stronie www.BIG.pl, wprowadzić NIP firmy, którą chcemy sprawdzić, dokonać płatności elektronicznej, uzupełnić dane firmy i po kilku minutach otrzymamy raport z informacją czy ta nie zalega z płatnościami. Aby wpisać dłużnika, po zarejestrowaniu należy wygenerować umowę, wydrukować ją w dwóch egzemplarzach, podpisać i odesłać do BIG InfoMonitor. W ciągu kilku dni BIG skontaktuje się z nami i przekaże informacje o możliwości dokonania płatności i wpisu.

Ustawa o BIG szczegółowo określa kiedy można dokonać wpisu do Rejestru Dłużników BIG. Zaległość konsumenta powinna opiewać na min. 200 zł, zaś przedsiębiorcy na 500 zł. Musi minąć 14 dni od daty wysłania listem poleconym lub osobistego doręczenia wezwania do zapłaty (zawierającego informacje o zamiarze przekazania danych do Rejestru Dłużników BIG), a od terminu płatności- 60 dni.

O zadłużenie firm mogą w BIG-ach pytać przedsiębiorcy ze wszystkich branż. W przypadku konsumentów, aby przedsiębiorca mógł uzyskać informacje na ich temat, musi posiadać od nich upoważnienie. Informacje o przedsiębiorcach mogą uzyskać także konsumenci, którzy chcą sprawdzić biuro podróży, dewelopera czy pracodawcę.

BIG InfoMonitor jest jedynym BIG-iem w Polsce, które współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej i Związkiem Banków Polskich. Dzięki temu informacje o dłużnikach z jego Rejestru mogą pobrać w łatwy sposób wszystkie banki. Z informacji gospodarczych korzystają również firmy i instytucje z pozostałych sektorów gospodarki. Oznacza to, że dłużnik, który znajdzie się w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor może mieć problem nie tylko z otrzymaniem kredytu czy pożyczki, ale również dokonaniem zakupów na raty, zakupem telefonu komórkowego, internetu oraz telewizji kablowej. Dzięki temu około 75% dłużników spłaca swoje zaległości. Jedynie całkowita spłata zobowiązania pozwala usunąć dane o zadłużeniu.

Tagi: BIG info monitor dłużnik rejestr długów
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE