Kalendarz wydarzeń
Wrzesień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

8 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu


Wiadomości | Marketing 2011-02-08 08:46:54

"Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie" - to hasło tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który wypada 8 lutego. W Polsce obchody organizuje Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje, tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) będą się odbywać w ponad 70 państwach, na pięciu kontynentach. Hasło przewodnie ma pokazać młodym ludziom, że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mogą mieć wpływ na ich realne życie. Ma także pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytania, czy właściwie kreują swój wizerunek w sieci, czy swoją aktywnością nie naruszają prywatności własnej i innych, czy dziś publikowane treści nie zaszkodzą im w przyszłości. Ponadto powinno skłonić do refleksji nad problemem uzależnienia od życia w sieci.

Głównym punktem obchodów DBI w Polsce jest konferencja prasowa w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie. Towarzyszą jej targi, w których będą uczestniczyć instytucje i firmy zaangażowane w działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych. Obchody uatrakcyjni przedstawienie grupy Zygzaki pt. "Przygody Plika i Foldera w sieci" o bezpieczeństwie online.

Polskie Centrum Programu Safer Internet już od kilku miesięcy zachęca szkoły oraz inne instytucje i organizacje w całej Polsce do włączenia się w obchody DBI poprzez organizowanie lokalnych przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa dzieci online. W 2010 r. zrealizowano ponad 1 tys. akcji związanych z ochroną najmłodszych internautów.

Wszystkie inicjatywy zgłoszone na stronie www.dbi.pl i zrealizowane do końca lutego wezmą udział w konkursie. Trzy najlepsze przedsięwzięcia szkolne otrzymają tablice multimedialne z projektorami.

W szkole podstawowej, której inicjatywa okaże się najlepsza, zostanie wystawione przedstawienie "Przygody Plika i Foldera w sieci". Trzy najlepsze inicjatywy szkół gimnazjalnych zostaną wyróżnione szkoleniami w ramach specjalnego wydania Akademii Bezpiecznego Juniora. Poza tym na szkoły czekają dziesiątki innych nagród ufundowanych przez partnerów DBI 2011.

W ramach międzynarodowych obchodów, 8 lutego pod adresem www.sidfair.org otwarta zostanie wirtualna wystawa multimedialnych materiałów edukacyjnych wypracowanych przez organizacje zajmujące się bezpieczeństwem online z różnych krajów.

Szczegółowe informacje dotyczące obchodów DBI w Polsce można znaleźć na stronie: www.dbi.pl

Tagi: internet bezpieczeństwo dzień bezpiecznego internetu
Źródło: PAP - Nauka w Polsce
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE