Kalendarz wydarzeń
Luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Patent na własność


Wiadomości | Badania i Rozwój 2011-02-02 09:13:38

We współczesnej gospodarce opartej na innowacji znaczenie ochrony własności intelektualnej staje się tematem numer jeden. Globalne straty wynikające z jej naruszeń szacowane są na prawie bilion dolarów. Polskie przedsiębiorstwa wyceniają swoje straty na prawie 4 miliony złotych rocznie. Co może zrobić przedsiębiorca, by ustrzec się przed nieuczciwą konkurencją, czerpać zyski ze swoich pomysłów i skutecznie je ochronić? Jest na to niezły Patent.

Poradnik, seminaria i warsztaty
Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o znaczeniu własności intelektualnej w kształtowaniu konkurencyjności przedsiębiorstwa. By zwiększyć dostępność przedsiębiorców do kompletnej, rzetelnej i aktualnej informacji o ochronie własności intelektualnej przygotowany został Poradnik z zakresu ochrony własności intelektualnej dla przedsiębiorców.
Działania, realizowane w ramach projektu obejmowały będą także seminaria, warsztaty, konferencje oraz szereg działań medialnych promujących korzyści i możliwości ochrony własności intelektualnej przedsiębiorstwa.

Najbliższe bezpłatne seminarium i warsztaty dla przedsiębiorców odbędą się w dniach 9-11 lutego 2011. Eksperci wprowadzą uczestników w tematykę ochrony innowacji technicznych, ochrony patentowej oraz ochrony tajemnicy przedsiębiorstwa. Zainteresowanie spotkaniami jest tak duże, że wszystkie miejsca zostały zarezerwowane w ciągu kilku dni. Kolejne odbędą się w kwietniu. Wkrótce prześlemy szczegółowe informacje na ten temat.

Uczestnicy projektu dowiedzą się:

Patronem honorowym projektu jest Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej.
Partnerem merytorycznym jest Kancelaria Prawa Własności Przemysłowej i Prawa Autorskiego Czub&Czub

Patent na własność w Internecie
Aktualności, wiedza na temat ochrony własności przemysłowej, marki przedsiębiorstwa, designu produktów, prawa autorskiego oraz walki z nieuczciwą konkurencją, poradnik dla przedsiębiorców, a wkrótce także porady wirtualnego doradcy – to wszystko można znaleźć na stronie projektu: www.patentnawlasnosc.pl

O "Patent na własność"?
„Patent na własność - Jak skutecznie chronić własność intelektualną przedsiębiorstwa” jest ogólnopolskim projektem finansowanym z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 w ramach Poddziałania 5.4.2 „Popularyzacja wiedzy w zakresie własności intelektualnej”. Projekt potrwa do 31 października 2011 roku. Projekt jest realizowany przez Agencję Rozwoju Pomorza S.A.

Tagi: patent badania komercjalizacja wiedza nauka projekt
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE