Kalendarz wydarzeń
Maj 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Bezpłatne warsztaty z zakresu komercjalizacji nauki


Wiadomości | Badania i Rozwój 2011-01-21 09:16:24

Trwają zapisy na III edycję warsztatów w ramach projektu "Komercjalizacja Nauk Innowacyjnych". Zajęcia będą dotyczyć budowania powiązań między nauką a biznesem i komercjalizacja wyników badań naukowych. Szkolenia, prowadzone przez Fundację na Rzecz Budowy Społeczeństwa Opartego na Wiedzy "Nowe Media", odbędą się od 31 stycznia do 11 lutego w Guzowym Piecu koło Olsztyna.

Tematyka warsztatów obejmie m.in. komunikację nauki i biznesu czy poznanie podstawowych technik PR oraz marketingu dla nauki. Uczestnicy dowiedzą się, na czym polega praca aniołów biznesu, działanie rynku NewConnect, a także czym są fundusze venture capital oraz private equity. Przedstawione zostaną prawne i praktyczne aspekty transferu wiedzy i wiadomości na temat ochrony własności intelektualnej.

Uczestnicy dowiedzą się również, jak zarządzać badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi oraz jak poznawać potrzeby przedsiębiorców i jak z nimi współpracować.

Dobre praktyki z zakresu komercjalizacji badań naukowych będą odbywać się w trzech grupach: dla osób związanych z biotechnologią, z energią odnawialną i technologiami ekologicznymi oraz z ICT (technologiami internetowymi i telefonicznymi).

Miejscem Warsztatów będzie Osada Warmińska NATURAL & SPA w miejscowości Guzowy Piec koło Olsztyna. Uczestnicy warsztatów mają zapewnione bezpłatne noclegi i wyżywienie, bezpłatny całodzienny serwis kawowy, zwrot kosztów dojazdu na warsztaty, materiały piśmiennicze oraz materiały promocyjne.

Każdy uczestnik, który ukończy szkolenie i pozytywnie przejdzie test wiedzy, otrzyma stosowne zaświadczenie o uzyskaniu nowej lub uzupełnieniu dotychczasowej wiedzy w zakresie zarządzania badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wszystkie niezbędne informacje na temat rekrutacji można znaleźć tutaj.

Tagi: badania rozwój komercjalizacja nauki
Źródło: PAP - Nauka w Polsce
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE