Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Jak skutecznie zawrzeć umowę na zimowy wyjazd na narty


Porady ekspertów | Sprzedaż 2010-12-08 09:21:07

Wraz z nadejściem zimy wielu Polaków myśli o zimowym wypoczynku. Pierwsza okazja do dłuższej przerwy pojawi się już za kilkanaście dni w okresie świąteczno-noworocznym. To właśnie w tym czasie wielu rodaków zacznie szturmować górskie kurorty i stoki narciarskie. Równocześnie co raz więcej osób decyduje się na zorganizowaną formę zimowego wypoczynku i korzysta z ofert biur podróży. Te prześcigają się w urozmaicaniu ofert zachęcając tym samym do zawarciu umowy z ich biurem. Aby wyjazd okazał się udany, warto dokładnie przed podpisaniem umowy zapoznać się z jej warunkami. Pozwoli to uniknąć wielu przykrych niespodzianek.

Przed podpisaniem kontraktu z organizatorem zimowego wypoczynku np. wyspecjalizowanym biurem podróży należy prze-de wszystkim dokładnie sprawdzić kondycję finansową organizatora imprezy. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek, gdyby okazało się, że biuro ogłosi swoją upadłość przed wycieczką lub w jej trakcie. Ostrzeżeniem przed taką sytuacją mogą być wakacyjne tarapaty biur podróży i związane z tym nieprzyjemności dla turystów. Trudna sytuacja finansowa biura podróży to także poważne problemy z wyjazdem na wycieczkę i odzyskaniem pieniędzy lub z powrotem do kraju.

Gdzie konsumenci mogą sprawdzić wiarygodność biura podróży? Na co należy zwrócić uwagę przy sprawdzaniu zapisów przedkładanej do podpisania umowy? Czy zawsze jednostronna zmiana warunków umowy przez biuro podróży jest sprzeczna z prawem? Co należy wskazać w piśmie reklamacyjnym?

Łukasz Sobiech

Więcej: Dziennik Gazeta Prawna 8.12.2010 (238) – str.B14

Pełna wersja wiadomości prawno-gospodarczych – czytaj na gazeta prawna.pl.

Tagi: wycieczka narty wypoczynek zima biuro podróży
Źródło: DGP
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE