Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Nowe trendy w biznesie: zarządzanie firmą spoza biura


Wiadomości | Zarządzanie 2010-11-24 11:45:27

Firmy prowadzące sprzedaż i organizujące swoje kontakty z partnerami biznesowymi w oparciu o systemy ERP poszukują udogodnień w zakresie ich obsługi. Chcą łączyć się zdalnie z bazą systemu, oferować swoim klientom możliwość 24-godzinnego serwisu i mieć dostęp do zaawansowanych raportów z firmowej bazy - nawet z najdalszego krańca kuli ziemskiej.

Pokonywanie barier
Nowe technologie znacznie ułatwiają zarządzanie firmą. Nowoczesne telefony, innowacyjne systemy informatyczne, Internet – wszystko to sprawia, że można zarządzać firmą nie wychodząc z domu. Ale nie o to tutaj chodzi. Bezpośredni kontakt z klientem jest przecież bardzo ważny, lecz nawet będąc na spotkaniu z kontrahentem na drugim krańcu Polski można na bieżąco analizować dane pochodzące z systemu ERP przedsiębiorstwa. Nie ma co się dziwić, że dostawcy prześcigają się w przygotowywaniu tego typu rozwiązań. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z takich udogodnień, gdyż nierzadko częściej bywają w rozjazdach niż za swoim biurkiem. A rękę na pulsie trzeba trzymać zawsze!

ERP Online
- Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że muszą być przynajmniej o krok przed konkurencją aby zagwarantować sobie pozycję lidera w branży. Chcą być otwarci, dyspozycyjni i dynamiczni w kontaktach ze swoimi klientami. Chcą mieć dostęp do aktualnych danych o stanie firmy i niezbędnych raportów generowanych nawet spoza własnego biura. Użytkownicy SAP Business One mają już taką możliwość. W ofercie Altab znajdą narzędzie do zdalnego łączenia się z bazą firmy przez Internet - mówi Paweł Matejko, Prezes Zarządu Altab S.A., Złotego Partnera SAP.

- Będąc na urlopie, w terenie, w delegacji służbowej, w innym mieście, a nawet zagranicą – dzięki aplikacji Query Portal SAP Business One mogą oni w szybki sposób przygotować w pełni dynamiczny i czytelny graficznie raport np. ze sprzedaży, dostępności towarów, czy dotyczący kondycji finansowej firmy. Zastosowanie tabel przestawnych umożliwia szybką modyfikację raportu według dowolnych, wybranych przez siebie parametrów – dodaje.

Dynamicznie, ale czy bezpiecznie?
Mogą pojawiać się obawy na ile aktualne dane otrzymujemy przez tego typu portale? I tu odpowiedź może być naprawdę zaskakująca – informacje aktualizowane są na bieżąco, a każda zmiana wprowadzana w systemie ERP natychmiast uwzględniana jest przez aplikację webową.

Nasuwa się także pytanie o bezpieczeństwo tych danych. Dzięki odseparowaniu warstwy bazodanowej od warstwy interfejsowej, odpowiadającej za mapowanie tabel i pól słownika danych, formularze nigdy nie uzyskują bezpośredniego dostępu do danych. Portal WWW jest zabezpieczony SSL-em, a każdy użytkownik ma swój login i hasło, oraz zakres uprawnień nadawanych przez administratora systemu ERP firmy. Z pewnością praktycznym udogodnieniem jest fakt, że po zakończeniu pracy nad raportem można w prosty sposób wyeksportować go np. do Excela, celem dalszej jego obróbki lub zapisania go na dysku. Raportami można więc dzielić się z innymi osobami, tak by wygenerowane informacje mogły być przydatne także dla innych użytkowników.

Angelika Dudzińska-Pająk

Tagi: SAP zarządzanie on-line ERP
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE