Kalendarz wydarzeń
Sierpień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Pierwszy elektroniczny nabór wniosków na e-dotacje zakończył się sukcesem. W Generatorze Wniosków zarejestrowano 1852 wnioski


Wiadomości | Dotacje 2010-10-06 11:20:33

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jako pierwsza instytucja centralna w kraju zrealizowała nabór wniosków na unijne dotacje dla przedsiębiorców on-line.

O północy w dniu 30 września 2010 r. zakończył się nabór wniosków w Działaniu 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Po raz pierwszy nabór wniosków w tym Działaniu odbywał się w drodze elektronicznej, a za moment złożenia wniosku PARP uznaje zarejestrowanie go w Generatorze Wniosków.

Przez dwa miesiące jedynej w tym roku rundy aplikacyjnej przedsiębiorcy złożyli 1852 wnioski o dofinansowanie projektów wspierających rozwój e-biznesu. Tak jak podczas poprzednich naborów najwięcej wniosków złożyli przedsiębiorcy z województwa mazowieckiego (548), następnie Wielkopolski (238) oraz Małopolski (189).

- Dofinansujemy najlepsze projekty – te, które cechują się innowacyjnością oraz oparte o solidny model biznesowy, rokujący osiągnięcie sukcesu rynkowego. Premiowane będą te projekty, w których e–usługa świadczona będzie zarówno dla odbiorców krajowych jak i zagranicznych, gdzie zasadnicza funkcjonalność dotycząca głównej funkcji e-usługi odpowiada na niezagospodarowaną dotychczas niszę rynkową a projekt polega na przygotowaniu, wdrożeniu i świadczeniu zaawansowanych e-usług o znaczeniu krajowym lub międzynarodowym. Wychodząc naprzeciw postulatom zgłaszanych przez Przedsiębiorców, w procedurze aplikacyjnej wyeliminowaliśmy też kryterium czasu a wnioski przyjmowane były przez Internet. Kolejne nabory wniosków PARP będą realizowane również w formie elektronicznej – podkreśla Prezes PARP, Bożena Lublińska-Kasprzak.

Przypomnijmy, iż budżet zakończonego o północy konkursu wynosi 321 mln złotych. Wartość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem nie może być niższa niż 20 tysięcy złotych i nie może przekroczyć 700 tysięcy złotych. Wielkość wsparcia może wynosić do 70 proc. wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Natomiast w przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wielkość wsparcia może wynosić do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

- Złożone wnioski podlegać będą teraz ocenie formalnej i merytorycznej. Przypominam, że przedsiębiorcy po zarejestrowaniu wniosku w Generatorze Wniosków zobowiązani są do przesłania wniosku o dofinansowanie w sposób tradycyjny podpisanego własnoręcznie bądź z wykorzystaniem bezpiecznego podpisu z certyfikatem kwalifikowanym za pośrednictwem platformy ePUAP - informuje Patrycja Zielińska, Zastępca Prezes PARP

Budżet Działania 8.1 PO IG w perspektywie finansowej 2007-2013 wynosi ok. 385 mln euro. W dotychczasowych naborach wniosków do tego działania PARP przyznała dofinansowanie na kwotę łączną ok. 850 mln PLN . Stopień wykorzystania budżetu Działania na dzień dzisiejszy wynosi ok. 53%.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: PO IG 8.1 handel internet dotacje sprzedaż
Źródło: PARP
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE