Kalendarz wydarzeń
Październik 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Naukowcy z UE mogą się starać o pracę we Wspólnym Centrum Badawczym


Wiadomości | Badania i Rozwój 2010-10-06 08:46:35

Naukowcy z całej UE mogą się już ubiegać o pracę we Wspólnym Centrum Badawczym (Joint Research Centre - JRC) - jednostce badawczej Komisji Europejskiej.

Do pracy zostanie przyjętych ponad 270 osób. Nabór potrwa do 4 listopada.

Jak poinformowała Marta Angrocka-Krawczyk z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, w konkursach mogą brać udział wszyscy obywatele UE posiadający wymagane wykształcenie wyższe oraz potwierdzone doświadczenie w zakresie działalności badawczej i zadowalającą znajomość języka angielskiego, francuskiego lub niemieckiego.

Ogłoszono konkursy dla naukowców w następujących dziedzinach: chemia, biologia i nauki o zdrowiu; fizyka; mechanika strukturalna; ilościowa analiza polityki; informacja przestrzenna; nauki o środowisku; energia oraz technologie informacyjno-komunikacyjne.
O pracę mogą się ubiegać osoby z co najmniej trzyletnim lub sześcioletnim doświadczeniem zawodowym w wybranej dziedzinie.

Wolne etaty czekają w siedmiu instytutach JRC: Instytucie Materiałów Referencyjnych i Pomiarów (Belgia), Instytucie Pierwiastków Transuranowych (Niemcy i Włochy), Instytucie Energii (Holandia i Włochy), Instytucie Ochrony i Bezpieczeństwa Obywateli (Włochy), Instytucie Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju (Włochy), Instytucie Zdrowia i Ochrony Konsumentów (Włochy) oraz Instytucie Perspektywicznych Studiów Technologicznych (Hiszpania).

Wnioski aplikacyjne można składać za pośrednictwem strony internetowej: http://www.eu-careers.eu/.

W swojej przyszłej pracy naukowcy będą prowadzić pionierskie projekty w dziedzinie nauki i techniki, które wspomogą wypracowywanie polityki unijnej. Wykorzystując najnowocześniejsze zaplecze badawcze, naukowcy będą się zajmować wieloma różnymi tematami, kluczowymi dla przyszłości UE i jej obywateli, m.in. działaniami na rzecz otwartej, konkurencyjnej gospodarki i rozwojem społeczeństwa niskoemisyjnego, zrównoważonym wykorzystaniem zasobów naturalnych, bezpieczeństwem żywności, bezpieczeństwem jądrowym i zarządzaniem kryzysowe oraz materiałami referencyjnymi i pomiarami.

Jak podaje Angrocka-Krawczyk, Wspólne Centrum Badawcze zatrudnia obecnie ponad 2700 pracowników. Jego roczny budżet opiewa na kwotę około 350 mln euro. Placówka utrzymuje stosunki z ponad 1000 instytucjami badawczymi na całym świecie.

JRC jest Dyrekcją Generalną Komisji Europejskiej. Misja Centrum polega na zapewnianiu wsparcia naukowo-technicznego z punktu widzenia potrzeb klienta przy planowaniu, opracowywaniu, wdrażaniu i monitorowaniu polityki UE.

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronach centrum (www.jrc.ec.europa.eu/competitions i www.jrc.ec.europa.eu/jobs). 

Tagi: badania nauka praca
Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE