Kalendarz wydarzeń
Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Coraz trudniej o dotację na biznes


Wiadomości | Dotacje 2010-09-28 08:31:30

O dotację z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej może ubiegać się osoba bezrobotna. Maksymalna dotacja odpowiada sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia (obecnie 19,2 tys. zł). Niektóre urzędy pracy wstrzymały przyjmowanie wniosków o dotacje, bo nie mają już na nie pieniędzy.

– Bezrobotni złożyli więcej wniosków, niż możemy przyznać dotacji. Dlatego od piątku nie przyjmujemy już kolejnych wniosków – mówi Agnieszka Będkowska z Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu.

Są i takie urzędy, w których pieniądze na dotacje niedługo się skończą. Dlatego zainteresowani powinni jak najszybciej złożyć tam wniosek. Także ci, którym urząd odmówi dotacji ze względu na brak środków. Ich wnioski nie są wrzucane do kosza. Tak jest na przykład w Grójcu i Chrzanowie.
– Kiedy będziemy mieli pieniądze w przyszłym roku, to skontaktujemy się z takimi osobami, ich wnioski rozpatrzymy w pierwszej kolejności – mówi Małgorzata Kopeć z Powiatowego Urzędu Pracy Chrzanowie.

Są jednak i takie urzędy, które po odrzuceniu wniosku z powodu braku środków nie rozpatrzą go w pierwszej kolejności. Tak jest na przykład w Siedlcach i Tarnobrzegu. Mimo to także bezrobotni z tych miast, jak i z innych, gdzie jest tak samo, powinni szybko złożyć ponownie wniosek jeszcze w tym roku.

O ile mniej pieniędzy w 2011 roku będą miały urzędy pracy na aktywizację bezrobotnych? Czy bezrobotni mogą liczyć na pomoc sądu, jeśli urząd odmówi im dotacji ? Czy osoba bezrobotna, która uzyska dotację z funduszu, nie może ubiegać się o pieniądze unijne i odwrotnie ? Dlaczego bezrobotnym może być łatwiej o dotację z urzędu niż o tę unijną ?

Paweł Jakubczak

Więcej: Dziennik Gazeta Prawna 28.09.2010 (189) – str.B6

Pełna wersja wiadomości prawno-gospodarczych – czytaj na gazeta prawna.pl.

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: dotacja biznes zakładanie firmy własna firma
Źródło: DGP
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE