Kalendarz wydarzeń
Lipiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

Targi dla Przedsiębiorczości 2010 już za nami


Wydarzenia | Zarządzanie 2010-09-21 11:53:04

W dniach 17-18 września we Wrocławiu odbyła się I edycja Targów dla Przedsiębiorczości skierowanych do mikro- i małych przedsiębiorców oraz osób planujących samozatrudnienie.

Targi dla Przedsiębiorczości, organizowane pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Minister Pracy i Polityki Społecznej, były wydarzeniem adresowanym szczególnie do osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oraz mikroprzedsiębiorców poszukujących nowych możliwości rozwoju dla swojego biznesu.

- Zależało nam przede wszystkim na utworzeniu platformy bezpośredniego kontaktu biznesowego. Chcieliśmy, by obok firm prezentujących swoje usługi znalazło się także miejsce na wymianę doświadczeń i pomysłów między gośćmi targów. Dlatego stworzyliśmy narzędzia interakcji biznesowej – mówi Przemysław Todorowicz, Prezes Dolnośląskiego Towarzystwa Rozwoju Biznesu.

W trakcie dwóch dni targów uczestnicy mieli więc okazję do zapoznania się z ofertą firm i instytucji zajmujących się kojarzeniem partnerów handlowych, promocją towarów i usług, finansowaniem istniejących działalności gospodarczych, szkoleniami pracowników i kadry zarządzającej oraz pozyskiwaniem dotacji europejskich na rozwój przedsiębiorstw.

Tym, którzy myślą o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, targi dały możliwość skorzystania z darmowych porad organizacji i instytucji zajmujących się doradztwem i wsparciem mikroprzedsiębiorczości. Specjaliści odpowiadali na pytania z zakresu pozyskiwania środków UE na otwarcie działalności gospodarczej, wymogów formalno-prawnych przy otwieraniu różnego typu przedsiębiorstw, zarządzania firmą, księgowości i podatków.

- Obok Strefy Bezpłatnych Porad i Konsultacji zaproponowaliśmy odwiedzającym Targi także Platformę Kontaktu Biznesowego, czyli miejsce pomagające w kojarzeniu partnerów handlowych oraz „Hydepark Przedsiębiorców”, który stanowił swoistą bazę kontaktów wszelkiego typu – opowiada Todorowicz.

Podczas trwania Targów dla Przedsiębiorczości odbywały się również wykłady o inwestowaniu w niewielkie firmy, ochronie znaków towarowych, wycenie start-upów, czy o możliwościach prowadzenia księgowości w małej firmie.

Targi umożliwiły uczestnikom wzajemną interakcję. Bezpośredni kontakt, wymiana doświadczeń, wzajemna pomoc i wsparcie to bowiem podstawa trwałej współpracy biznesowej.

Organizatorem Targów dla Przedsiębiorczości 2010 jest Dolnośląskie Towarzystwo Rozwoju Biznesu- organizacja non-profit, która pomaga mikroprzedsiębiorcom oraz osobom bezrobotnym w samozatrudnieniu.

Tagi: targi przedsiębiorczość Wrocław
Źródło: materiały prasowe
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA
http://garr.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE