Kalendarz wydarzeń
Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partnerzy

GARR SA
GAPP SA
FGRN SA

51 mln zł dla szczecińskiej uczelni na Centrum Transferu Wiedzy


Wiadomości | Dotacje 2010-09-14 13:29:44

Uniwersytet Szczeciński otrzyma 51 mln zł na utworzenie Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług Service Inter-Lab - poinformował dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomiki na tej uczelni Piotr Niedzielski. To największy projekt realizowany obecnie przez szczeciński uniwersytet. Jego całkowita wartość to ponad 68 mln zł. Za tę sumę do końca 2012 r. ma powstać 10 tys. m kw. infrastruktury, na bazie której będzie można wspierać rozwój małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się usługami z różnych branż.

"Centrum ma nie tylko pomagać w kontaktach między przedsiębiorcami, dawać im dostęp do najnowszych technik i rozwiązań ekonomicznych, ale też dać bazę dydaktyczną studentom, którzy w praktyce będą mogli dowiedzieć się, jak działają, z jakimi problemami borykają się przedsiębiorstwa oraz jak dzięki najnowocześniejszym metodom problemy te rozwiązywać" - powiedział PAP Niedzielski.

Jak wyjaśnił Niedzielski, Centrum to projekt autorski pracowników uczelni, wzorowany na podobnych funkcjonujących już w krajach Europy Zachodniej.

W Centrum przedsiębiorca będzie miał dostęp do szerokich baz danych z informacjami menadżerskimi - tworzonych na zamówienie, jak również kupowanych na potrzeby biblioteki. W specjalnych pokojach będzie można odbywać telekonferencje i spotkania. Można będzie zlecić wykonanie badań fokusowych produktów czy usług, które to badania będą przeprowadzać studenci. Oni również na zlecenie będą mogli testować nowe produkty, które zamierza wprowadzić na rynek przedsiębiorca.

W laboratorium logistycznym będzie można przeprowadzić symulacje procesów logistycznych, aby odwzorować przebieg kontaktów między przedsiębiorstwami i je usprawnić. Ponadto zorganizowany zostanie inkubator przedsiębiorczości pomagający założyć studentom własne firmy.

Dla młodzieży szkolnej, która również będzie mogła na specjalnych lekcjach poznawać działalność Centrum, przygotowane mają być symulatory banku i bankomatu.

Według Niedzielskiego projekt zakłada, że w ciągu pięciu lat z bezpłatnych usług Centrum skorzysta ok. 6 tys. przedsiębiorców, głównie z regionu zachodniopomorskiego.

51 mln zł na realizację projektu przyznał Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2007-2013. SZT

PAP - Nauka w Polsce

Masz pytanie dotyczące uzyskania dotacji z UE? Zadaj pytanie na forum naszym specjalistom.
Tagi: centrum transeferu wiedzy szczecin dotacja
Źródło: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Opracowano we współpracy z:
Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw
http://gapp.pl
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo PO KL Logo UE